آیین شیرخوارگان حسینی در ۸ بقعه متبرکه استان لرستان برگزار شد

آیین شیرخوارگان حسینی در ۸ بقعه متبرکه استان لرستان برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۱۵۸۴۸ جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان لرستان با اشاره به اعزام ۶۰ مبلغ به نقاط مختلف این استان در ایام محرم گفت: آیین شیرخوارگان حسینی در هشت بقعه متبرکه لرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار موج خبر در خرم‌آباد، با تشریح برنامه‌های ماه محرم در لرستان اظهار داشت: امام حسین (ع) در حماسه عاشورا درس آزادگی، ایثار، بصیرت و معرفت را به بشریت آموخت.

وی با اشاره به اعزام مبلغ و روحانی به نقاط مختلف استان لرستان در ایام محرم افزود: بیش از 60 روحانی و مبلغ برای تبلیغ فرهنگ عاشورایی به این استان اعزام شده‌اند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان لرستان با بیان برگزاری برنامه‌های بصیرت عاشورایی در لرستان عنوان کرد: این برنامه‌ها در 70 امامزاده این استان ایام محرم و صفر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای مراسم زیارت عاشورا و برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه استان لرستان در ایام محرم بیان کرد: همایش «لبیک یا حسین» دوم محرم در هشت بقعه متبرکه این استان برگزار شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان عنوان کرد: همایش «احلی من العسل» با همکاری آموزش‌ و پرورش روز ششم محرم در سراسر این استان برگزار شد.

وی به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی هم‌زمان با سراسر کشور در استان لرستان اشاره کرد و افزود: این مراسم امروز جمعه هفتم محرم همراه با برنامه‌های مختلف فرهنگی در هشت بقعه متبرکه این استان برگزار شد.

عباس‌زاده با بیان اینکه مراسم عزاداری امام سجاد(ع) 11 محرم در بقاع متبرکه لرستان برگزار می‌شود، گفت: همایش رهروان زینبی نیز 12 محرم در بقاع متبرکه شاخص این استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 644/ح

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir