راهکار چینی برای رونق اقتصاد پساکرونا | ۲.۵ روز تعطیلی برای آخر هفته!

راهکار چینی برای رونق اقتصاد پساکرونا | ۲.۵ روز تعطیلی برای آخر هفته!
شناسه خبـر : ۹۸۷۵ جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵

دولت چین قصد دارد یک نیم‌روز به تعطیلی‌های آخر هفته بیفزاید تا مردم با آسودگی بیشتر به گردش و خرید بروند و اقتصاد هم پس از بحران کرونا رونق بگیرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اقتصاد چین پس از پشت سر گذاشتن دوران شیوع کرونا بدترین رکود ۶۰ سال اخیر را تجربه کند. از این رو، مقام‌های ارشد دولتی می‌خواهند تعطیلی‌های آخر هفته را به ۲.۵ روز افزایش دهند تا مردم بیشتر خرید کنند و فروشگاه‌ها رونق بگیرند.

مسئولان رسمی شهر نانجینگ در شرق چین از صاحبان صنایع و فروشگاه‌ها خواسته‌اند ساعت کار کارمندان و کارگران را بیشتر کنند تا رونق به اقتصاد راکد منطقه بازگردد. گفته می‌شود اقتصاد چین با ضربه‌ای که از شیوع کرونا خورده، دست‌کم ۱۰ درصد کوچک‌تر شده و این زیانی است که در انتظار آینده اقتصاد اروپا و آمریکاست.

از سوی دیگر، کارشناسان درباره استقبال کارگران و فروشندگان از افزایش تعطیلی آخر هفته تردید دارند. بیشتر شدن ساعت کار فشار را بر فروشگاه‌ها و نیروی کار افزون می‌کند و شاید به کاهش دستمزدها هم بینجامد. درآمد بخش گردشگری چین در سه ماه اول ۲۰۲۰ حدود ۷۰ درصد کم شده و ۲۲۰۰ سینما هم مدت‌هاست کار نمی‌کنند.

منبع خبر: همشهری آنلاین

شرایط تبلیغات