آمادگی کامل سپاه چهارمحال و بختیاری برای مبارزه با کرونا / راه‌اندازی ۴ نقاهتگاه

آمادگی کامل سپاه چهارمحال و بختیاری برای مبارزه با کرونا / راه‌اندازی ۴ نقاهتگاه
شناسه خبـر : ۹۸۳۸ پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵

در جلسه امروز قرارگاه سلامت سپاه استان چهارمحال و بختیاری، آمادگی کامل و همه جانبه نواحی و رده‌های سپاه استان چهارمحال و بختیاری برای مبارزه با کرونا مطرح شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، ظهر امروز جلسه قرارگاه سلامت سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)  چهارمحال و بختیاری در شهرکرد با حضور برخی از مسئولین رده‌های سپاه استان و ویدئو کنفرانس با فرماندهان نواحی سپاه استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

علی‌محمد اکبری در این جلسه اظهار داشت: علیرغم تلاش‌های ارزنده صورت گرفته، عدم‌ رعایت مسائل بهداشتی و مسافرت‌ها، باعث انتشار بیشتر بیماری شد که برای قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا، ماندن در خانه‌ و اعطای مرخصی به کارکنانی که حضورشان الزامی نیست، لازم‌ است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سربازان و بسیجیان گمنام در مقابله با شیوع کرونا‌ همچون سایر نهادها پیشتاز بوده‌اند، تصریح کرد: با توحه به اینکه مسئولیت رعایت و کنترل بهداشت ادارات به عهده بسیج کارمندان است، مطالبه از مدیران برای لحاظ موارد بهداشتی در ادارات ضروری است.

علی‌محمد اکبری گفت: همواره بسیج و سپاه در خط مقدم کمک به مردم بوده‌اند، لباسشان گاهی در میدان رزم و در برابر دشمن خونین می‌شود، گاهی در خدمات سازندگی و سیل و زلزله، خاکی می‌شود، گاهی نیز مانند اکنون این لباس آغشته به مواد ضدعفونی‌کننده می‌شود.

وی بر رصد و پیگیری مراحل چندگانه طرح‌ بسیج ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد و گفت: برای اجرای‌ طرح مطهر، شناسایی مناطق آلوده و رصد نقاط آلودگی بالا برای معطوف داشتن توجه مسئولان الزامی است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان بر فعال کردن اقشار بسیج در شهرستان‌ها، آماده سازی‌ دانشگاه‌ها و مدارس و ترمیم‌ مشکلات مراکز آموزشی، سازماندهی گروههای جهادی برای ضدعفونی کردن‌ محیط‌ها با همکاری دهیاران و شهرداران، آماده کردن نقاهتگاه در مابقی شهرستان‌ها و تعطیلی اماکن غیرضروری با مطالبه از فرمانداران و دادستان‌ها تاکید کرد.

راه‌اندازی 4 نقاهتگاه در استان

تورج اسماعیلی، با اشاره به در اختیار گرفتن  خودروهای جنگ نوین سپاه استان اظهار داشت: مواد ضدعفونی کننده به شهرستان‌ها ارسال شده است و معابر شهرستان‌ها ضدعفونی و پاکسازی شدند.

معاونت بهداشت و درمان سپاه استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: 4نقاهتگاه در شهرکرد‌، بروجن‌، لردگان و فارسان با ظرفیت 200‌ تخت و قابلیت افزایش، آماده سازی شده است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: طی همکاری با بسیج جامعه پزشکی، 6 اکیپ بهداشتی درمانی برای همکاری در صورت لزوم در نقاهتگاه‌ها در حالت آماده باش قرار دارند.

آمادگی نیروهای بسیج جامعه پزشکی برای خدمت در نقاهتگاه‌ها

مهین غفاری در این جلسه اظهار داشت: قشر بسیج جامعه پزشکی از روزهای آغازین‌ شیوع کرونا با توجه به اعلام‌ نیاز دانشگاه علوم پزشکی و حوزه معاونت بهداشت و شبکه‌های بهداشتی شهرستان‌های تابعه، براساس مصوبات شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا حضور یافت.

مسئول بسیج جامعه پزشکی‌ سپاه استان گفت:  حضور نیروهای بسیج جامعه پزشکی در  مبادی اصلی و داخل شهرستانی در حال انجام است.

وی ضمن تقدیر از همکاران‌ بسیج‌ جامعه پزشکی که به صورت گمنام خدمت‌رسانی می‌کنند افزود:  40‌نفر‌نیروی متخصص در رشته های مختلف برای ارائه خدمت به صورت شیفتی در نقاهتگاه‌ها آماده شده اند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی‌ سپاه استان خاطرنشان کرد: مشارکت در غربالگری و شناسایی و ارجاع بیماران به مراکز از قبل تعیین‌ شده درحال اجراست.

غفاری  تصریح کرد: مشاوره پزشکی غیرحضوری اینترنتی به بیماران و افراد نیازمند به آموزش با کمک بسیج جامعه پزشکی در حال انجام است.

انتهای پیام/7540/ش

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

7 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران