۴ فوتی در ۲ تصادف شدید/هشدار نسبت به‌ عدم تشخیص درست سهم عبور در جاده توسط رانندگان

۴ فوتی در ۲ تصادف شدید/هشدار نسبت به‌ عدم تشخیص درست سهم عبور در جاده توسط رانندگان
شناسه خبـر : ۹۸۰۶۷ جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۰

به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا دو تصادف شدید در روز گذشته در ۴ فوتی به جای گذاشت.

به گزارش خبرنگار موج خبر، سرهنگ احمد شیرانی،‌ رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: انحراف و تجاوز به چپ رانندگان در جاده‌ها یکی از عوامل اصلی وقوع تصادفات در جاده‌های برون شهری به شمار رفته و باعث بروز حوادث مرگبار می‌گردد. 

او ادامه داد: عجله و شتاب در رانندگی وعدم تشخیص درست سهم عبور در جاده و بی‌احتیاطی و انجام سبقتهای غیرمجاز و خطرناک از زمینه‌های انحراف و تجاوز به چپ رانندگان به شمار می‌آید. 

سرهنگ شیرانی تاکید کرد:‌رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی و رانندگی در هنگام رانندگی در همه شرایط لازم و ضروری است. 

او در ادامه با اشاره به دو حادثه تصادف در روز گذشته گفت:‌متاسفانه در روز گذشته دو فقره تصادف فوتی شدید به علت انحراف به چپ در جاده‌های کشور به وقوع پیوست.  در حادثه اول  که تصادف منجر به فوت بود و در جاده پیرانشهر-نقده رخ داد  سواری پراید، کامیون بنز و کشنده هوو  با یکدیگر به دلیل تجاوز به چپ راننده پراید تصادف کردند. این حادثه ۳ متوفی به همراه داشت. 

سرهنگ شیرانی با اشاره به دیگر تصادف منجر به فوت دیروز گفت:‌ این تصادف در جاده میانه - قره چمن رخ داد و یک فوتی و یک مجروح داشت. در این حادثه به علت انحراف به چپ اسکانیا  یک دستگاه کشنده اسکانیا، با تاکسی سمند، سواری پیکان، موتور سیکلت هوندا  و وانت پیکان  تصادف می‌کند. 

منبع خبر:ایلنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir