مزایای عرضه محصولات معدنی در بورس کالا از نگاه نماینده مجلس

مزایای عرضه محصولات معدنی در بورس کالا از نگاه نماینده مجلس
شناسه خبـر : ۹۱۸۵۶ سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، عرضه محصولات معدنی در بورس کالا را موجب ایجاد شفافیت در کل زنجیره فولاد، رانت زدایی و رونق تولید اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری موج خبر، محسن زنگنه با اشاره به عرضه محصولات معدنی در بورس کالا گفت: با ورود محصولات معدنی به بورس کالا، شفافیت در کل زنجیره فولاد سایه می اندازد و با کل حلقه های تولید با یک رویکرد رفتار می شود. این اتفاق به سود تولید بوده و رانت را از بین می برد.

وی افزود: با عرضه سنگ آهن و سایر محصولات معدنی، رویه ای مطلوب و منطقی بر کل زنجیره حاکم شده و دیگر خبری از رانت در بخشی خاص نخواهد بود.

این نماینده مجلس ادامه داد:  باید شرایط عرضه گسترده محصولات معدنی در بورس فراهم شود. زیرساخت ها برای این اقدام آماده شده و امید است با استمرار این عرضه ها به زودی چتر شفافیت بر کل زنجیره فولاد سایه اندازد.

زنگنه گفت: سنگ آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از محصولات بالادستی تولید فولاد هستند و از آنجایی که سهم قابل توجهی در اشتغال زایی و تولید دارند، باید با ایجاد روال منطقی و اقتصادی، زمینه رشد سرمایه گذاری در این بخش را افزایش داد و عرضه در بورس کالا نقش مهمی خواهد داشت. 

وی افزود: یکی از مزایای بزرگ عرضه زنجیره تولید فولاد در بورس این است که امکان سیاست گذاری صحیح را به مسئولان می دهد. به طوری که ایجاد یا لغو تعرفه و محدودیت های صادراتی را به مراتب کارآمدتر از گذشته می کند. زیرا همه آمارهای تولید و مصرف، واقعی می شود.

تلگرام اصلی موج خبر : t.me/boursepressir

انتهای پیام

منبع خبر:بورس پرس

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir