تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به ۱۰ هزار داوطلب تا پایان اردیبهشت ماه

تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به ۱۰ هزار داوطلب تا پایان اردیبهشت ماه
شناسه خبـر : ۹۱۸۴۲ سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰

مدیر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه، ۱۰هزار داوطلب در دو شهر تهران و کرج واکسن ایرانی کرونا را دریافت خواهند کرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حامد حسینی مدیر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت صبح ‌امروز باحضور در مرکز تزریق واکسن به داوطلبان واقع در شرق تهران اظهار داشت: در ادامه فازسوم، تزریق واکسن به داوطلبان در 6 نقطه تهران و کرج ادامه دارد و تا پایان اردیبهشت 10هزار داوطلب در این دو شهر واکسن ایرانی کرونا را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تزریق واکسن در چهار شهر مشهد، شیراز، اصفهان و بوشهر نیز از هفته اول خرداد آغاز خواهد شد و روند مطالعات تا تزریق بر روی همه 20 هزار داوطلب ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با توجه به موفقیت چشمگیر واکسن در دو فاز قبلی و تایید ایمن بودن آن توسط مراجع قانونی، تولید انبوه این واکسن نیز آغاز شده و تا پایان اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تحویل وزارت بهداشت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به امن بودن و نداشتن عوارض خاص، امکان تزریق عمومی ازطریق این واکسن وجود دارد که البته تشخیص زمان و انجام آن با وزارت بهداشت است.

سیدرضا مظهری مدیر سامانه 4030 و مجری فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان تزریق واکسن ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: تاکنون بیش از 100 هزارنفر ازطریق سامانه 4030 و پیام‌رسان آی‌گپ داوطلب حضور در مطالعات بالینی کوو ایران برکت شده‌اند.

وی افزود: پس از طی فرآیند ثبت‌نام ، کارشناسان ما با داوطلبان تماس می‌گیرند و به آنها زمان و مکان انجام آزمایش‌های اولیه اعلام می‌شود.

مدیر سامانه 4030 وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: از داوطلبان تست کرونا (پی‌سی‌آر) و آزمایش خون گرفته می‌شود و درصورت تایید آزمایش‌های اولیه، برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام همچنان ادامه دارد و متقاضیان شرکت در مطالعات بالینی کوو ایران برکت می‌توانند ازطریق تماس با سامانه 4030 و یا پیام‌رسان آی‌گپ ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir