کاهش 15 درصدی ذخیره آب در سدهای لرستان

کاهش 15 درصدی ذخیره آب در سدهای لرستان
شناسه خبـر : ۸۲۸۵۰ دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: در حال حاضر 56 درصد از حجم مخزن سدهای استان پر بوده که این آمار نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش دارد.

احمد گودرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار موج خبر در خرم‌آباد، اظهار داشت: ۶ سد مروک، ایوشان، تنگ هاله، خان آباد، کزنار و حوضیان در حال حاضر آبگیری می‌شوند که مجموع حجم کل مخزن این سدها ۲۰۸.۶۹ میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در تاریخ ۲۲ فروردین ماه میزان حجم سدهای استان ۱۳۸.۹ میلیون متر مکعب بود، افزود: این آمار در سال جاری به ۱۱۷.۵۳ میلیون متر مکعب رسیده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: سدهای استان در حال حاضر ۵۶ درصد از حجم مخزن سدهای استان پر بوده که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

گودرزی با اشاره به اینکه سدهای حوضیان و تنگ هاله به ترتیب ۹۸ و ۱۰۰ درصد از میزان حجم مخزنشان پر  شده است ، تصریح کرد: سد مروک با ۳۹ درصد از پرشدگی حجم مخزن کمترین میزان را دارد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: مجموع آب‌های ورودی به سدهای استان در حال حاضر ۳.۵۹ متر مکعب در ثانیه است همچنین میزان خروجی آب از سدهای استان در شرایط فعلی ۳۶۰ لیتر در ثانیه است.

انتهای پیام/85020

منبع خبر:فارس

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir