ورود تورهای گردشگری غیرمجاز به لرستان ممنوع شد

ورود تورهای گردشگری غیرمجاز به لرستان ممنوع شد
شناسه خبـر : ۸۲۴۴۸ شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱

خرم‌آباد - مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان‌ گفت: با توجه به اینکه ورود تورهای گردشگری غیرمجاز به لرستان ممنوع است از ورود چند تور به مناطق بسطام و تنگ پیازه خرم‌آباد جلوگیری شد.

به گزارش موج خبر، سید امین قاسمی روز شنبه بیان کرد: متاسفانه در پی بی‌توجهی برخی از تورهای گردشگری نسبت به بحران شیوع ویروس کرونا، شاهد جولان تورهای گردشگری در وضعیت قرمز کرونایی در لرستان هستیم که در همین راستا از ورود چند اتوبوس تور گردشگری بعلت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به مناطق بسطام و تنگ پیازه ممانعت به‌ عمل آمد.

وی عنوان کرد: این گردشگران عمدتا از استانهای اصفهان، تهران ، کرمانشاه و اراک بودند که با هماهنگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و حضور اماکن نیروی انتظامی در محل، آخرین اتوبوس گردشگران نیز متوقف شد.

وی اظهار  داشت: از بانیان تورهای خاطی مدارک و مستندات لازم اخذ شد و پرونده قضایی این سری تورهای متخلف جهت بررسی و اعمال برخورد قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع داده خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه اکثر شهرهای استان لرستان در وضعیت قرمز هشدار شیوع ویروس کرونا قرار دارند، تاکید کرد: فصل بهار زیبایی‌های استان لرستان را چندین برابر کرده است و از هموطنان تقاضا داریم در شرایط بحران کرونا و بویژه اینکه لرستان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد از انجام هر گونه سفری به استان لرستان خودداری کنید تا پس از نابودی این ویروس منحوس در کمال صحت و سلامتی پذیرای شما هموطنان عزیز باشیم. 

در حال حاضر تمام شهرستان‌های لرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

منبع خبر:ایرنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir