۵۴۰ نفر از کارشناسان آزمایشگاهی آموزش دیدند / ارتقای دانش فعالان آزمایشگاهی

۵۴۰ نفر از کارشناسان آزمایشگاهی آموزش دیدند / ارتقای دانش فعالان آزمایشگاهی
شناسه خبـر : ۸۱۸۰۳ پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با برگزاری دوره‌های آموزشی تلاش می‌کند، مسیر ارتقای دانش فعالان این حوزه را تسهیل کند.

به گزارش گروه فناوری موج خبر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ارتقای سطح علمی کارشناسان آزمایشگاهی یک ضرورت است. کاری که ارائه خدمات با کیفیت و دقیق را برای جامعه هدف میسر می‌کند. شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه نقشی تاثیرگذار در ارتقای این دانش و تخصص‌ها در کشور دارد.

بر همین منبا هم هر سال برنامه‌های آموزشی متعددی را برای کارشناسان و اعضای خود برگزار می‌کند. دوره‌هایی که در طی این چند سال توانسته دانش و تخصص‌های این حوزه را ارتقا دهد. دوره‌هایی در قالب آموزش‌های تئوری و عملی. البته در دوران شیوع بیماری کرونا این آموزش‌ها بیشتر به شکل مجازی و وبیناری برگزار شد. اما همین دوره‌های آنلاین نیز میزبان تعداد قابل توجهی از کارشناسان بود.

مثلا سال گذشته ۵۳۸ نفر از کارشناسان و مدیران از ۱۸۰ مرکز عضو شبکه در این دوره‌ها حضور داشتند. شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مجموع مبلغ ۴۵ میلیون ریال برای این کار هزینه کرده است.

همچنین سال ۹۹ با تلاش این شبکه ۱۰ کارگاه آموزشی برگزار شد. دوره‌هایی برای ارتقای دانش و تخصص افراد فعال حوزه آزمایشگاهی در کشور و به روز شدن خدمات ارائه شده در این حوزه.