وضعیت بحرانی کرونا در بروجرد؛ ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شد

وضعیت بحرانی کرونا در بروجرد؛ ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شد
شناسه خبـر : ۸۱۷۳۷ چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹

گروه استان‌ها- معاون عمران فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا در بروجرد بسیار بحرانی شده است گفت: از فردا پنجشنبه طرح زوج و فرد برای تردد خودروها اعمال می‌شود.

مسعود فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار موج خبر در  بروجرد  اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح وسیعتر و با هدف حفظ جان همشهریان بروجردی از فردا پنجشنبه طرح زوج و فرد برای تردد خودروها اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بروجرد از نظر شیوع کرونا در وضعیت خوبی نیست و شرایط به شدت  بحرانی شده است افزود: شرایط کرونا در شهرستان بروجرد نسبت به وضعیت دیگر شهرهای استان بسیار بد و بحرانی است با اینکه کل استان وضعیت قرمز است ولی بروجرد اوضاع خوبی ندارد.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد عنوان کرد: براساس تصمیمات جدید ستاد مقابله با کرونای شهرستان مقرر شد که محدودیت‌ها بیشتر شده و اکثر صنف‌ها تعطیل شوند وبرای بهبود اوضاع تردد را کمتر کنیم و از روز پنجشنبه طرح زوج و فرد برای خودروها اعمال شود.

وی تاکید کرد: هدف از اعمال محدودیت‌ها جریمه کردن خودروها نیست بلکه جلوگیری از شیوع بیشتر و مبتلایان به این ویروس منحوس است و تاکید ما در خانه ماندن است چرا که نمی‌خواهیم وضعیت از این بدتر شود.

فلاح در رابطه با محدودیت‌های گروه‌های مختلف شغلی تصریح کرد: براساس روال گذشته محدودیت‌ها برای مشاغل و گروه‌های 2، 3 و 4 همچنان ادامه دارد و کماکان باید این گروه‌ها تا اطلاع ثانوی اعمال قانون کنند و گروه یک از فردا با محدودیت بیشتری خدمات رسانی می‌کنند و سعی ما این است که این گروه نیز محدود شود و تنها تعدادی از کسبه که ضرورت دارند باز باشند.

وی با اشاره به بسته شدن تفرجگاه‌ها بیان کرد: از ابتدای سال کلیه تفریحگاه‌ها و تفرجگاه‌ها در خاموشی مطلق بوده و کسی در این امکان تردد نداشته است ولی تلاش ما این است که حضور در این امکان را  در طول روز محدود کرده و در برخی نیز کلا این تفرجگاه‌ها را ببندیم. همچنین از دهیاران خواسته‌ایم که از پذیرفتن مهمان به روستاها ممانعت کنند و اجازه ورود به تفرجگاه‌های سطح روستا را ندهند.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد گفت: متاسفانه آمار مبتلایان و بستری‌ها در بیمارستان آیت الله بروجردی زیاد و ظرفیت بیش از حد معمول است و اگر به همین منوال پیش برویم یک فاجعه به وجود خواهد آمد.به همین دلیل از همشهریان عزیز  تقاضا دارم که تنها یک هفته این محدودیت‌ها را جدی گرفته و رعایت دستورالعمل‌ها را داشته باشند تا هرچه زودتر از شر این ویروس منحوس نجات پیدا کنیم. هم اکنون وضعیت کرونایی  31 استان کشور وضعیت قرمز شده است ولی وضعیت شهرستان بروجرد بحرانی است.

انتهای پیام/642/ ز