با 200 میلیون تومان سوار خودروی اتومات شو

با 200 میلیون تومان سوار خودروی اتومات شو
شناسه خبـر : ۷۳۷۳۲ پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

به گزارش موج خبر

همراه مکانیک/ در این مقاله از سری مقالات مجله همراه مکانیک، قصد داریم به بررسی بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان در بازار خودرو ایران بپردازیم. پس اگر قصد خرید خودرویی با این بودجه دارید با ما همراه باشید.

بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان
بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان حال حاضر بازار ایران به شرح زیر است:

لیفان X50 اتوماتیک مدل 1394
پژو پارس اتوماتیک مدل 1394
کوییک اتوماتیک فول پلاس مدل 1397
آریو سایپا (S300) 1600 اتوماتیک مدل 1394
البته که لیست خودرو‌های با این بودجه یقیناً مفصل‌تر است و ما در این مقاله تنها به بررسی خودرو‌های مدل‌بالاتر بسنده کرده‌ایم:

لیفان X50 اتوماتیک مدل 1394

نخستین گزینه فهرست پیشنهادی بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان، محصولی از شرکت خودروسازی کرمان موتور، یعنی لیفان X50 اتوماتیک مدل 1394 است. این خودرو اگرچه در بدو ورود با استقبال خوب خریداران مواجه شد، اما بعداً بنا به دلایلی با افت فروش قابل‌توجهی مواجه شد. شتاب‌گیری اولیه این هاچبک چینی چندان راضی‌کننده به نظر نمی‌رسد و گیربکس اتوماتیک آن، فاقد حالت تیپ‌ترونیک است. البته نباید از عملکرد بهینه و نرم جعبه‌دنده CVT که موجب کاهش مصرف سوخت خودرو شده است چشم‌پوشی کنیم. سیستم تعلیق مک‌فرسون جلو و مستقل دو بازویی در عقب، سواری تقریباً آرامش‌بخشی برای سرنشینان این خودرو به ارمغان آورده است.

با توجه به توقف تولید لیفان X50 اتوماتیک در سال 1397 این خودرو علیرغم برخورداری از طراحی نسبتاً جذاب و فضای کابین قابل قبول، انتخاب خوبی در این بازه قیمتی به نظر نمی‌رسد و پس از خرید این خودرو باید با مشکلاتی همچون عدم دسترسی آسان به قطعات و همینطور بازار دست دوم کم‌رونق دست و پنجه نرم کنید.‌

پژو پارس اتوماتیک مدل 1394

یکی از گزینه‌های پر‌طرف‌دار در لیست پیشنهادی بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان، پژو پارس اتوماتیک مدل 1394 است. این خودرو با شکل و شمایل قدیمی اما جذاب خود، همچنان یکی از بهترین بازار‌های دست‌دوم را در میان خودرو‌های این لیست دارد. پژو پارس، علیرغم کیفیت ساخت نسبتاً پایین، استهلاک بالا، مصرف سوخت بالا و امکانات رفاهی تقریباً محدود یکی از موفق‌ترین محصولات داخلی به شمار می‌رود که بازار دست‌دوم پررونقی دارد و در مقایسه با سایر خودرو‌های کارکرده، به‌آسانی خریدوفروش می‌شود و حکم پول نقد را دارد!

حقیقتاً در مقایسه با خودروهای چینی با امکانات رفاهی متنوع، پژو پارس اتومات در این بخش حرفی برای گفتن ندارد. سایز مناسب کابین این خودرو، جلب اطمینان خریداران در طی سال‌های گذشته و خدمات پس از فروش در دسترس، این سدان سالخورده ایرانی-فرانسوی را در لیست پیشنهادی ما جای‌داده است. در کل در بازار خودروهای دست‌دوم پژو پارس اتوماتیک 94 انتخابی کم‌ریسک در مقایسه با رقبای چینی شناخته می‌شود.

کوییک اتوماتیک فول پلاس مدل 1397

دیگر خودرو حاضر در لیست پیشنهادی بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان، هاچبک‌ شهری جمع‌وجور شرکت سایپا، کوییک اتوماتیک فول پلاس مدل 1397 است. اگرچه کوئیک ازلحاظ امکانات رفاهی و تجهیزات نسبت به سایر رقبای هم‌رده خود وضعیت بهتری دارد؛ اما وضعیت گیربکس و پیشرانه ضعیف این خودرو چندان چنگی به دل نمی‌زند و در بازار دست‌دوم در مقابل رقبایی چون 206، عملاً حرفی برای گفتن ندارد.

آریو سایپا (S300) 1600 اتوماتیک مدل 1394

آخرین گزینه در لیست پیشنهادی بهترین خودروهای دنده‌اتوماتیک با بودجه 200 میلیون تومان آریو سایپا (S300) 1600 اتوماتیک 1394 است که قیمت آن اگرچه کمی بالاتر از این بودجه است، اما نسخه‌های کارکرد بالا یا دارای رنگ‌شدگی آن را در بازار دست‌دوم می‌توان با 200 میلیون تومان خریداری کرد. آریو سدانی چینی با روح ژاپنی است که تولید آن از سال 1393 در ایران آغاز شده است و طراحی و امکانات تقریباً قابل قبولی دارد.

آریو سایپا S300 نیروی خود را از یک پیشرانه 16 سوپاپ و 1.6 لیتری می‌گیرد و از طریق سیستم انتقال قدرت اتوماتیک 4 سرعت تیپ ترونیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. پاشنه آشیل این خودرو کیفیت نه‌چندان مطلوب اجزای داخلی و استهلاک بالای این خودرو است که در کم رونق بودن بازار دست‌دوم آن بی‌تأثیر نبوده است.