اثرگذاری جدی نظرات سازمان پزشکی قانونی بر زندگی مردم

اثرگذاری جدی نظرات سازمان پزشکی قانونی بر زندگی مردم
شناسه خبـر : ۷۳۷۱۸ پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

​رییس سازمان پزشکی قانونی بر اثرگذاری جدی نظرات کارشناسی پزشکی قانونی بر آرای قضایی و زندگی مردم و نیز لزوم توجه به اتقان آرا تأکید کرد.

به گزارش موج خبر، عباس مسجدی صبح امروز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه در جلسه‌ای با مشاورین رییس در رشته‌های مختلف تخصصی کمیسیون‌های پزشکی گفت: در صدور نظرات کارشناسی سرعت و دقت و البته شفافیت و کارگشا بودن باید همواره مورد توجه قرار گیرد. 

وی تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌ها و نکات اصلی در سازمان برشمرد و اظهار داشت: تکریم مراجعین امری اساسی در سازمان پزشکی قانونی است که همواره مورد تأکید رییس محترم قوه قضاییه بوده است، در کمیسیون‌ها نیز تکریم ارباب رجوع که شامل مردم و پزشکان است باید به عنوان یک اولویت در دستور کار باشد. 

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به لزوم تدوین و ابلاغ گایدلاین‌ها تصریح کرد: ابلاغ گایدلاین‌های رشته‌های مختلف تخصصی نیازمند کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است ضمن آنکه از استادان گرامی و همکارانی که در این بخش کمک و همراهی کرده‌اند قدردانی می‌کنم. 

وی در خصوص راهکارهایی برای بررسی بهتر پرونده ها، گفت: برای افزایش دقت در بررسی پرونده‌ها و صدور رای عادلانه نکاتی همچون بحث بی‌نام‌سازی پرونده‌ها مطرح و در دست بررسی است تا پرونده‌ها بدون ذکر اسامی طرفین کارشناسی شود. 

مسجدی در پایان با بیان اینکه بستر برای ورود جوانان عالم، فعال و متعهد کاملا باز است از اساتید و مشاورین در سطح کشور خواست تا با کمک و حمایت از روند رسیدگی به پرونده‌ها موجب سرعت گرفتن در تحقق و اجرای اقدامات تحولی در حوزه کمیسیون‌های تخصصی سازمان شوند. 

گفتنی است در این جلسه اساتید حاضر به بیان نظرات و ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهاداتشان برای ارتقای هر چه بیشتر روند رسیدگی‌ها در کمیسیون‌های تخصصی سازمان پزشکی قانونی پرداختند.