تبدیل پارکینگ ساختمان به کارگاه تولید مبل حادثه ساز شد

تبدیل پارکینگ ساختمان به کارگاه تولید مبل حادثه ساز شد
شناسه خبـر : ۷۳۳۴۵ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

ملکی درباره حادثه آتش سوزی که در یک ساختمان سه طبقه در شهرک ولیعصر رخ داد، توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی موج خبر، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت ۵:۵۷ بامداد امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهرک ولیعصر خیابان سجاد جنوبی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: سه ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند. محل حادثه یک ساختمان سه طبقه با زیرزمین بود، این ساختمان ۹ واحدی بود و کل مساحت این ساختمان حدود ۲۶۰ متر بود که قسمت پارکینگ به کارگاه مبل تبدیل شده بود و تعداد زیادی مبل‌های ساخته شده و وسایل مربوط به ساخت مبل نگه داری میشد.

ملکی گفت: حتی بخشی از حیاط را هم مسقف کرده بودند و به پارکینگ اضافه شده بود، بخش زیادی از طبقه اول شعله ور و دود زیادی به طبقات بالایی سرایت کرده بود و در حال سرایت به طبقه منفی یک هم بود. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش از سرایت به بخش‌های دیگر جلوگیری کردند.

وی بیان کرد:گروه‌های دیگر هم با دستگاه‌های تنفسی به طبقات بالاتر رفتند و مشغول نجات افراد در طبقات شدند. با توجه به اینکه آتش سوزی در ساعات اولیه صبح بود تعدادی از این ماجرا خبر نداشتند و در خانه بودند. آتش نشانان حدود ۱۵ نفر از ساکنین را از واحد‌ها نجات دادند و خوشبختانه مورد مصدومیتی و آتش خاموش شد .

سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود: نیرو‌ها در حال ایمن سازی و لکه گیری هستند و تا دقایقی دیگر محل تحویل مالکان و کارشناسان خواهد شد.