اتهام به فرماندار نیویورک بخاطر سال‌ها آزار جنسی دستیار

اتهام به فرماندار نیویورک بخاطر سال‌ها آزار جنسی دستیار
شناسه خبـر : ۷۳۲۶۲ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

«اندرو کومو» فرماندار دموکرات نیویورک که این روز‌ها به دلیل پنهانکاری در خصوص آمار تلفات کرونا با فشار مواجه است، از سوی یک دستیار سابق دیگر خود به آزار و اذیت جنسی متهم شد.

به گزارش گروه بین‌الملل موج خبر، «اندرو کومو» فرماندار دموکرات نیویورک با دور جدیدی از اتهامات آزار و اذیت جنسی مواجه شده است.

به گزارش «بی‌بی‌سی»، «شارلوت بنت» دومین دستیار سابق کومو است که گفته فرماندار نیویورک او را آزار جنسی داده است.

وی که تا ماه نوامبر مشاور کومو در زمینه سیاست بهداشت بوده، در گفتگو با روزنامه «نیویورک تایمز» اعلام کرد فرماندار سال گذشته او را مورد آزار قرار داد.

«لیندزی بویلان» یکی دیگر از دستیاران سابق کومو پیشتر اتهامات مشابهی را علیه وی مطرح کرده بود.

بویلان در صفحه توییتر خود نوشت: بله اندرو کومو، فرماندار نیویورک من را برای سال‌ها آزار جنسی داد. بسیاری شاهد بودند و تماشا کردند. هیچ وقت نمی‌توانستم حدس بزنم باید منتظر چه چیزی باشم. این که نمی‌دانستم انتظار چه چیزی را داشته باشم که ناراحت‌کننده‌ترین قسمت بود به کنار، می‌دانستم که هیچ کسی حتی با وجود دیدن، هیچ کار لعنتی‌ای انجام نمی‌دهد. هیچ کس؛ و می‌دانم تنها زن (قربانی) نیستم.

او در پاسخ به پرس و جوی شبکه «فاکس نیوز» درباره این اتهامات در توییتر نوشت: علاقه‌ای به صحبت کردن با روزنامه‌نگاران ندارم. در حال تایید تجربه زنان بی‌شماری هستم تا اطمینان یابم سوء‌استفاده متوقف می‌شود. می‌ترسم این کار ادامه یابد.

وی پیشتر در ماه دسامبر فضای دفتر فرماندار نیویورک را مسموم توصیف کرده بود. دفتر کومو در گفتگو با شبکه فاکس نیوز این اتهامات را رد کرد.

فرماندار ۶۳ ساله نیویرک که بیش از یک دهه است در این منصب حضور دارد، در هفته‌های اخیر از چند جبهه تحت فشار بوده است.

پیشتر اتهام پنهانکاری درباره آمار واقعی مرگ‌ومیر مرتبط با کرونا در مراکز مراقبتی علیه وی مطرح شده بود که همچنان تحقیقات در این خصوص در جریان است. «بیل دی بلازیو» شهردار نیویورک سیتی هم او را به قلدری متهم کرده بود.