لندرور دیفندر V8 معرفی شد

لندرور دیفندر V8 معرفی شد
شناسه خبـر : ۷۳۲۵۷ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

به گزارش موج خبر

زومیت/ شاسی‌بلند پرچم‌دار لندرور دیفندر V8 مدل ۲۰۲۲ در مدل‌‌های دودر و چهاردر با مجموعه‌ای از امکانات ویژه تولید خواهد شد. آستانه قیمت این محصول، حدود ۱۰۰ هزار دلار است.
   
قیمت نهایی شاسی‌بلند پرچم‌دار لندرور دیفندر V8 مدل ۲۰۲۲ اعلام شد. به‌گزارش موتوروان، قیمت مدل دودر دیفندر 90 مجهز به پیشرانه‌ی خورجینی هشت سیلندر از ۹۷،۲۰۰ دلار به‌علاوه ۱،۳۵۰ دلار هزینه حمل در مقصد شروع می‌شود و قیمت مدل چهاردر دیفندر ۱۱۰ هم به ۱۰۰،۴۰۰ دلار می‌رسد.

به‌گزارش Carscoops، لندرور دیفندر V8 از پیشرانه سوپرشارژ خورجینی هشت سیلندر پنج‌لیتری بهره می‌برد که ۵۱۸ اسب‌بخار قدرت و ۶۲۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی پیشرانه ازطریق جعبه‌دنده خودکار هشت‌سرعته به چهار چرخ محرک می‌رسد. این خودروساز زمان ۴/۹ ثانیه‌ای را برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت پیش‌بینی کرده و حداکثر سرعت دیفندر جدید را ۲۴۰ کیلومتربرساعت تخمین زده است.

برای کسانی که قیمت گران خودرو چندان برایشان مهم نیست، نسخه‌ی کارپات (Carpathian Edition) لندرور دیفندر V8 نیز وجود دارد که با قیمت ۱۰۴،۰۰۰ دلار در مدل ۹۰ و ۱۰۷،۲۰۰ دلار در مدل ۱۱۰ فروخته می‌شود. همه‌ی این مدل‌ها به‌صورت ترکیبی از رنگ خاکستری کارپات (Carpathian Grey) و مشکی نارویک (Narvik Black) برای پوشش سقف و کاپوت و در عقب ارائه می‌شوند. تمام این مدل‌ها خروجی‌های اگزوز چهارگانه و قلاب بکسل به رنگ مشکی جلاکاری‌شده و کالیپرهای ترمز به رنگ آبی زنون نیز مجهز هستند. لندرور بدنه‌ی دیفندر V8 را در فیلم محافظی با روکش نیمه‌مات به‌عنوان زره برای نمای بیرونی می‌پوشاند. فقط سه گزینه برای رنگ خودرو موجود است که رنگ‌های خاکستری کارپات و سفید یولانگ و مشکی سانتورینی شامل می‌شود و همگی سقفی با رنگ نارویک سیاه دارند.

غیر از V8، لندرور نسخه‌ی جدید XS دیفندر ۱۱۰ را نیز با قیمت ۷۱،۹۰۰ دلار برای مشتریان عرضه می‌کند. این خودرو به‌طورانحصاری با پیشرانه‌ی سه‌لیتری توربوشارژ ردیفی شش سیلندر نیم‌هیبریدی ارائه می‌‌شود. تجهیزات اضافی شامل جزئیات بیرونی برای رنگ بدنه و رینگ‌های ۲۰ اینچی با رنگ خاکستری جلاکاری‌شده و برخی تزیینات در فضای بیرونی را شامل می‌شود. در داخل کابین، روکش صندلی‌ها از جنس چرم Ebony Grained است و برخی تزیینات پارچه‌ای نیز وجود دارد. سرنشینان جلو می‌توانند از صندلی‌های قابل‌تنظیم دوازده‌جهته با قابلیت گرم و خنک‌شوندگی بهره ببرند. غربیلک فرمان چهارپره با تزیینات آلکانترا و روکش کرومی برای اهرم تعویض دنده‌بغل فرمان نیز وجود دارد.

لندرور فنر و دمپر دیفندر V8 را نیز تنظیم و در‌عین‌حال، آن را به میله‌های ضد‌غلتش بزرگ‌تری مجهز کرده است. دیفرانسیل عقب فعال الکترونیکی معمولا اختیاری این شرکت به‌صورت استاندارد ارائه می‌شود و کنترل‌کننده جدیدی برای سیستم پایداری خودرو دارد که قابلیت پیچیدن آن را در پیچ‌ها بهبود می‌بخشد. سیستم Terrain Response لندرور دیفندر V8 مدل ۲۰۲۲ نیز برنامه‌ی دینامیکی منحصربه‌فردی را دربر می‌گیرد که به رانندگان اجازه می‌دهد از شخصیت پویاتر خودرو و تعادل فرمان‌گیری استفاده کنند.

مهندسان خودروساز انگلیسی می‌گویند در این حالت گشتاور بیشتر و پاسخ بهتری برای شتاب‌گیری وجود دارد و تنظیمات سفارشی‌ برای سیستم میرایی متغیر پیوسته (Continuously Variable Damping) خودرو دراختیار قرار می‌گیرد. لین گری، مدیر ارشد مهندسی پیشرفته سیستم محرکه در جگوار لندرور گفت:

پیشرانه‌ی سوپرشارژ پنج‌لیتری V8 باعث افزایش شخصیت منحصربه‌فرد دیفندر می‌‌شود. این پیشرانه خارق‌العاده به‌نظر می‌رسد و عملکرد عالی را در شرایط مختلف ارائه می‌دهد و سطح جدیدی از جذابیت را برای راننده فراهم می‌کند. تمرکز مهندسی ما روی بهینه‌سازی و کالیبراسیون پیشرانه برای دیفندر بوده است تا بتواند هم عملکرد پاسخ‌گو در جاده و هم کنترل رضایت‌بخش در مسیرهای خارج از جاده را ارائه دهد. همه‌ی این‌ها بدون به‌خطر‌انداختن سایر قابلیت‌های دیفندر در تمام زمین‌ها و توانایی پیمایش خودرو ممکن شده است. 
 

جدول زیر قیمت تمام تیپ‌های لندرور دیفندر ۲۰۲۲ را نشان می‌‌دهد:

تیپنوع پیشرانهقیمت (بدون احتساب هزینه حمل در مقصد)
دیفندر 90دولیتری چهار سیلندر ردیفی توربوشارژ۴۷،۷۰۰ دلار
دیفندر 110دولیتری چهار سیلندر ردیفی توربوشارژ۵۰،۵۰۰ دلار
دیفندر 90 Sدولیتری چهار سیلندر ردیفی توربوشارژ۵۱،۱۰۰ دلار
دیفندر 110 Sدولیتری چهار سیلندر ردیفی توربوشارژ۵۴،۰۰۰ دلار
دیفندر 110 SEنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۶۵،۱۰۰ دلار
دیفندر 90 X-Dynamic Sنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۵۹،۵۰۰ دلار
دیفندر 90 X-Dynamic SEنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۶۵،۱۰۰ دلار
دیفندر 110 X-Dynamic SEنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۶۸،۰۰۰ دلار
دیفندر 90 X-Dynamic HSEنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۶۹،۶۰۰ دلار
دیفندر 110 XS Editionنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۷۱،۹۰۰ دلار
دیفندر 110 X-Dynamic HSEنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۷۲،۵۰۰ دلار
دیفندر  90 Xنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۸۳،۵۰۰ دلار
دیفندر 110 Xنیم هیبریدی سه‌لیتری شش سیلندر ردیفی توربوشارژ۸۶،۰۰۰ دلار
دیفندر 90 V8پنج‌لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ۹۷،۲۰۰ دلار
دیفندر  110 V8پنج‌لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ۱۰۰،۴۰۰ دلار
دیفندر 90 V8 Carpathian Editionپنج‌لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ۱۰۴،۰۰۰ دلار
دیفندر 110 V8 Carpathian Editionپنج‌لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ۱۰۷،۲۰۰ دلار

گذری بر لندروور دیفندر جدید