غول فناوری چین امسال خودروی برقی روانه بازار می‌کند

غول فناوری چین امسال خودروی برقی روانه بازار می‌کند
شناسه خبـر : ۷۳۱۸۵ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۰

شرکت چینی هواوی قصد دارد انواع خودروهای برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل ها قبل از پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه شوند.

به گزارش موج خبر به نقل از پایگاه اینترنتی "جی اس ام آرنا"، غول فناوری چین یعنی شرکت هواوی که از ممنوعیت های مختلف دولت آمریکا بسیار آسیب دیده است، در حال متنوع کردن سبد محصولات خود بوده به طوری که در ماه های اخیر تمرکز بیشتری روی محصولات و لوازم جانبی صوتی داشته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

اکنون گزارش جدیدی ادعا می کند که هواوی در واقع قصد دارد انواع اتومبیل های برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل ها قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شوند.

ظاهراً این شرکت در حال حاضر طراحی خودروهای الکتریکی را آغاز کرده است و در حال ارتباط با تامین کنندگان قطعات می باشد.

گفته می شود ریچارد یو، رئیس گروه تجارت مصرف کنندگان هواوی که بسیار به رشد شگفت انگیز این شرکت در دنیای گوشی های هوشمند مؤثر بوده، تمرکز خود را معطوف به خودروهای برقی کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت هواوی سهم عمده بازار را هدف قرار داده است که نشان می دهد قیمت خودروهای برقی این شرکت مناسب خواهد بود.

گفته می شود هواوی در حال مذاکره با شرکت خودروسازی چانگان که یک نهاد دولتی در چین محسوب می شود و همچنین شرکت BAIC Group BluePark New Energy Technology و دیگر خودروسازان است تا از کارخانه های اتومبیل سازی آنان برای تولید خودروهای الکترونیکی استفاده کند.

انتهای پیام/