بروجرد نیازمند ایجاد دانشگاه علوم پزشکی است

بروجرد نیازمند ایجاد دانشگاه علوم پزشکی است
شناسه خبـر : ۷۲۷۶۹ جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳

بروجرد - نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات بهداشتی و درمانی نیازمند این شهرستان نیازمند ایجاد دانشگاه علوم پزشکی است.

‍ فاطمه مقصودی روز جمعه در جمع نمازگزاران بروجرد افزود: برای رفع محرومیت‌ها از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم.

وی اظهار داشت: استان لرستان و شهر بروجرد با مشکلات زیادی همراه است و باید با همدلی و همراهی برای رفع این مشکلات تلاش کنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: وضعیت بهداشت و درمان شهرستان خوب نیست و وضعیت کنونی برازنده مردم فرهیخته این شهر نیست.

مقصودی افزود: این وضعیت برازنده مردم بروجرد و اشترینان نیست و در سفر معاون وزیر بهداشت و درمان به شهرستان این مشکلات دیده شد و برای رفع آن برنامه‌ریزی شده است.

 وی دانشگاه علوم پزشکی بروجرد را یک نیاز اساسی برای استان و شهرستان دانست و اظهار داشت: با احداث دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد می‌توانیم زمینه احداث دانشکده‌های مختلف و توسعه اشتغال را در شهرستان فراهم آوریم.

وی با اشاره به  تجهیز اتاق عمل، راه‌اندازی مجدد ICU بیمارستان، ساخت بیمارستان اعصاب و روان و توسعه و تجهیز بیمارستان شهید چمران را از کارهای انجام شده و یا در دست اقدام دانست و اظهار داشت: رفع مشکلات بیمارستان آیت‌الله بروجردی، توسعه درمانگاه اشترینان و هماهنگی برای ایجاد بیمارستان اتفاقات در شهرستان را از دیگر اقدامات مهم حوزه بهداشت و درمان در ۹ ماهه گذشته دانست.

مقصودی افزود: مرکز غربالگری و تشخیص سرطان بروجرد نیز به دلایل مختلفی مغفول مانده بود که با تلاش ‌پیگیری‌های انجام شده، تجهیز شده و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی تصریح کرد: مدارس شهرستان بروجرد نیز از امکانات کافی برای تحصیل دانش‌آموزان برخوردار نبوده و با برنامه‌ریزی انجام شده اعتبارات خوبی برای ساخت مراکز آموزشی جدید و تجهیز مدارس اختصاص یافته است.

وی در ادامه با اشاره به میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان نیز گفت: این شهر با داشتن خانه‌های تاریخی، مساجد و امامزاده‌ها و آثار تاریخی در حوزه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری در این‌حوزه مغفول مانده است.

 وی خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه اقدام کنیم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه راه و شهرسازی شهرستان گفت: در این حوزه نیز مشکلات فراوانی داریم که مشکلات مسکن‌مهر و آسانسورهای آن از آن جمله است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بروجرد از جمله اقدامات مهم پیش‌رو برای این شهرستان دانست و گفت: این نیروگاه علاوه بر توسعه اشتغال در شهرستان و استان می‌تواند زمینه تولید انرژی برای کشور باشد.

 وی در خصوص آزادراه خرم‌آباد_اراک نیز افزود: با پیگیری انجام شده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پس از ایجاد دوربرگردان شبدری در حوزه بروجرد، این طرح در فاز نخست به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی در خصوص سد_آبسرده، سد شهید بروجردی و فاضلاب شهری نیز بیان کرد: برای جذب اعتبار و فعال کردن این طرح‌ها اقدامات خوبی انجام شده است.

 مقصودی افزود: در دیدارهای مختلف با مسوولان وزارت نیرو و برنامه و بودجه، و قول مساعد و اعتبارات تخصیص یافته؛ در آینده نزدیک شاهد تحول در حوزه سدهای شهرستان خواهیم بود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مجلس یازدهم به عنوان یک مجلس انقلابی برای رفع مشکلات جامعه در تلاش است.

وی در خصوص بودجه ۱۴۰۰ نیز گفت: در بودجه ۱۴۰۰ تعیین سقف درآمدهای نفتی، سهم صندوق توسعه ملی، الزام دولت به پرداخت بدهی‌ها تا سقف ۹۰۰ هزار میلیارد تومان، اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی، اصلاح حذف مالیات موسسات کنکور و رایگان شدن تعرفه گاز و برق و آب محرومین اصلاح و دیده شده است.

وی تصریح کرد: به عنوان‌نماینده‌ای انقلابی از هیچ کوششی فروگذار نکرده و برای رفاه حال مردم و توسعه شهر و دیارمان در تکاپو هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعیاد ماه رجب گفت: نهج‌البلاغه کتاب فرهنگ و مدیریت است و باید با تاسی از نهج‌البلاغه و درس‌های امیرالمومنین علی علیه السلام تراز انقلابی و اسلامی و ولایت‌محوری را یاد بگیریم.