نماینده ولی فقیه در لرستان: وعده های آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیست

نماینده ولی فقیه در لرستان: وعده های آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیست
شناسه خبـر : ۷۲۷۴۳ جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

خرم‌آباد - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: قانون راهبردی لغو تحریم ها باید اجرا شود چراکه وعده‌های آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیست.

به گزارش موج خبر حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد اظهار کرد: پس از مشخص شدن رییس جمهور جدید آمریکا، آنچه که شنیدیم سخنان طلبکارانه و به دور از منطق بود که در گذشته هم تکرار شده است.

وی گفت: از ابتدای برجام آمریکا و سه کشور اروپایی به تعهدات خود عمل نکرده اما ایران به تعهدات خود پایبند بود و زمانی متوجه شد که آنها عمل نمی‌کنند به تدریج از تعهدات خود کاهش داد.

وی اضافه کرد: آمریکا و سه کشور اروپایی همچنان از تعهدات ایران اسلامی و از بازگشت به برجام به صورت یکجانبه سخن می‌گویند و صحبتی از تعهدات خودشان نیست، سخن پایانی همان مصوبه ای است که مجلس تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصوب کرده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: کشورهایی که عضو سازمان آژانس بین‌المللی هستند باید مقررات را رعایت کنند اما در برجام ایران متعهد شد که بازرسی های فراتری را از مقررات در اختیار آژانس بین‌المللی قرار دهد چیزی بیش از تعهد کشورها بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: در سفیر اخیر رییس‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران که با مقامات گفت و گو کرد ، نظارت فراپادمانی مطرح بود، طبق مصوبه مجلس این نظارت را متعهد نیستیم، اما دستگاه های قوه مجریه پذیرفتند اطلاعات هسته ای ایران به مدت سه ماه توسط دوربین های آژانس ضبط شود.

وی ادامه داد: هرچند که مجلس با این اقدام مخالفت کرد چراکه ممکن است دوربین های آنان به‌عنوان یک جاسوس عمل کنند.

وی ادامه‌داد: در کشور باید یک صدا شنیده شود و آن هم پیروی از ولایت فقیه و رهنمود های مقام معظم رهبری است، قانون راهبردی لغو تحریم ها باید اجرا شود و نباید به وعده‌های اروپا و آمریکا اعتماد کرد.

ریشه گرانی اقلام مصرفی مربوط به ضعف در نظام تولید و توزیع دارد

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه افزود: ریشه گرانی اقلام مصرفی مربوط به ضعف در نظام تولید و توزیع است که تنظیم بازار باید بیشتر از گذشته توجه کند و هماهنگی لازم باید بین دستگاههای اجرایی و متولی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مردم باید همکاری کنند و بیش از نیاز خرید نکنند چراکه ذخیره سازی کالا فضا را برای گرانی مواد غذایی فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: باید در این روزها تدابیر بهتری اندیشید و این تدابیر را عمل به اقدام کرد همچنین اجرای یک سازوکار نظارتی هوشمند و اطمینان بخش از تولید به مصرف همراه با سرعت، صحت و دقت ضرورت دارد و تنها راه برون رفت از آشفتگی بازار می‌باشد.

بودجه اختصاص یافته به لرستان باید جذب شود

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه اظهار کرد: در روزهای پایانی سال هستیم و مردم از مسئولین اجرایی انتظار فعالیت های مفید و نتیجه بخش دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: یکهزار و ۴۵۰ میلیارد تومان در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به لرستان اختصاص یافت و باید جذب شود تا طرح های نیمه تمام استان به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ هزار مسکن اقدام ملی، مسکن و شغل برای فرزندان ایثارگران، تخصیص آب در حد متوسط کشوری، شروع به کار کارخانجات رها شده، بهبود بازآفرینی شهری، عدالت در بکارگیری نیروها در همه سطوح، عدم تبعیض و ایجاد فرصت شغلی برابر باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: گام های خوبی برای احیای کارخانجات تعطیل شده توسط مسئولان برداشته شده اما همچنان باید پیگیر مطالبات به حق مردم باشیم.