برپایی نماز جمعه سبب ارتقاء فرهنگی و اقتصادی جامعه می‌شود

برپایی نماز جمعه سبب ارتقاء فرهنگی و اقتصادی جامعه می‌شود
شناسه خبـر : ۷۲۴۸۲ پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

گروه استان‌ها- نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن تاکید بر حضور جوانان در نماز جمعه گفت: نماز جمعه جایگاه مقدسی است که با حفظ وحدت، همدلی و به دور از تفرقه در راستای ارتقاء فرهنگی، توسعه فرهنگی و اقتصادی به دولت و ملت کمک می‌کند.

به گزارش موج خبر از  خرم‌آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در  مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهر سپیددشت جایگاه رفیع  نماز جمعه را به عنوان قلب فرهنگی شهر دانست و اظهار داشت: مردم شهر سپیددشت  و بخش پاپی دارای  خصوصیات نیک و پسندیده هستند و با تقدیم 350 شهید جهت دفاع از انقلاب اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی حاکی از روح ایمان و جوانمردی در میان مردم این بخش است.

وی ضمن تبریک ولادت امیر المومنین (ع) افزود: زهد، صبر و توکل آن چیزی است که باید از امیر المومنین (ع)  یاد بگیریم، پرچم کشور ایران به نام امیر المومنین (ع)، شهیدان و جانبازان با در دست داشتن این پرچم در مقابل دشمنان ایستادند. 

 نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: پرچم امیرالمومنین(ع ) امروز به دست گروه‌های جهادی و جوانان حزب الهی است، جوانانی که باید در نماز جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی حضور داشته باشند، نماز جمعه مرکز و کانونی است که مردم با سلیقه‌های مختلف اجتماع می‌کنند و با اقامه نماز عالی‌ترین شیوه پرستش را به جا می‌آورند.

وی با بیان اینکه مهمترین مسائل  جهان اسلام، استان، شهر و محله‌ها در نماز جمعه  بازگو می‌شود بیان کرد: نماز جمعه جایگاه مقدسی است که با حفظ وحدت، همدلی و به دور از تفرقه در راستای ارتقاء فرهنگی، توسعه فرهنگی و اقتصادی به دولت و ملت کمک می‌کند. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه نماز جمعه بستری را فراهم می‌کند تا خدمتگزاران بتوانند بر کیفیت و کمیت خدمتشان بیفزایند گفت: حضور انبوه و متراکم مردم متدین، انقلابی و شهید پرور بخش پاپی و شهر سپیددشت در نماز جمعه همچون گذشته اسبابی را فراهم کند تا بر خدمت دولتمردان بیفزاید.

وی تصریح کرد: کلیه مسئولان و ائمه جمعه هیچ شانی  جز خدمت رسانی به مردم  ندارند و هرکسی خدماتش به مردم بیشتر باشد در نزد خداوند از شان و عزت  بیشتری برخوردار است. 

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: همه مسئولان استان تلاش می‌کنند با طرح‌ها، برنامه‌ها، پیگیری،کار انبوه و متراکم آینده خوبی برای استان رقم بزنند و رنج و رنگ عدم توسعه را  از استان بردارند و این امر نیازمند حمایت و همت مرد م در اقشار مختلف و مسئولان نظام است. 

وی اظهار داشت: ظرفیت‌هایی که منطقه سپیددشت دارد نشان دهنده این است که برای رسیدن به اهداف و آرمان‌ها باید تلاش خود را مضاعف کنیم، در گام دوم انقلاب باید کاستی‌های گام اول را جبران کنیم و این امر با کار مضاعف و همدلی میسر است.

به گزارش موج خبر  در ادامه مراسم در حکمی از سوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حجت‌الاسلام لطف اله  ملک پور به‌ عنوان امام‌ جمعه جدید شهر سپیددشت منصوب شد پیش از این حجت‌الاسلام حافظی امام جمعه شهرسپید دشت بود. 

مراسم معارفه امام جمعه جدید شهر سپیددشت با حضور  نماینده ولی فقیه در لرستان، مدیر کل سازمان تبلیغات استان، فرماندار خرم‌آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید نواب موسوی و جمعی از روحانیون و  مسئولان شهر سپید دشت در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.

انتهای پیام/645/ ت