توسعه کشت گیاهان دارویی در اولویت است

توسعه کشت گیاهان دارویی در اولویت است
شناسه خبـر : ۷۱۶۵۲ دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳

خرم‌آباد - نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از قابلیت های منطقه در توسعه کشت گیاهان دارویی، واحدهای گلخانه و پرورش دام اصلاح شده در اولویت می باشد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم دورود و ازنا حسین گودرزی در دیدار با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور اظهار داشت: با نقش آفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل های موجود برای توسعه کشاورزی بهره گیری کرد.

وی با بر شمردن ظرفیت های حوزه انتخابیه خود، خواهان کمک سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای اجرای برنامه های مورد نظر برای افزایش تولید و درآمد کشاورزان و روستاییان منطقه شد.

وی گفت: استفاده از قابلیت های منطقه در توسعه کشت گیاهان دارویی، واحدهای گلخانه و پرورش دام اصلاح شده از برنامه اولویت دار می باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در ادامه این نشست با اشاره به ضرورت نقش آفرینی سازمان در اجرای برنامه ها و سیاست های توسعه بخش کشاورزی گفت: سازمان نظام مهندسی از طریق تسریع فرآیند صدور مجوزها، اشاعه دانش و گسترش فناوری های جدید به دنبال تسریع جریان ورود دانش از طریق اجرای نظام سهم بری دانش از تولید و تسریع ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی از طریق ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران می باشد.

شاهرخ رمضان نژاد افزود: در راستای اجرای برنامه تولید و اشتغال مردم بنیاد مبتنی بر فعالیت های نوظهور در بخش کشاورزی، تنوع بخشی به فعالیت های تولیدی و خدماتی، کمک به برندسازی محصولات و توسعه زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در دستور کار این سازمان می باشد.

در این نشست مقرر شد، با هدف اجرای طرح جایگزینی دام سبک کم بازده با دام پربازده با بهره گیری از ظرفیت های مردمی،‎ مراکز اصلاح نژاد دام خصوصی در شهرستانهای ازنا و دورود با پشتیبانی فنی سازمان نظام مهندسی راه اندازی شود.

همچنین مقرر شد به منظور تسریع ارایه خدمات به کشاورزان منطقه و گسترش دانش و فناوری های جدید، مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در مراکز دهستان های دو شهرستان راه اندازی شود.