رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا ضروری است

رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا ضروری است
شناسه خبـر : ۷۱۶۳۲ دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱

خرم‌آباد - مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری لرستان گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش یافته کرونا در استان همجوار، رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در لرستان ضروری است.

به گزارش موج خبر علی سیف روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: ویروس جهش یافته جدید موسوم به کرونای انگلیسی در برخی از استان های کشور به ویژه استان همجوار خوزستان به طور روز افزونی در حال شیوع و گسترش می باشد و به طوریکه که ظرف چند روز، وضعیت این استان از آبی و زرد به رنگ قرمز و حالت هشدار تغییر یافته است. 

وی گفت: باتوجه به قدرت سرایت و میزان کشندگی بالای ویروس جدید و از طرفی امکان بسیار زیاد انتقال بیماری از سمت استان خوزستان، لازم است هم استانی های گرامی جهت جلوگیری از ابتلای خود و اطرافیان به این ویروس نکات بهداشتی را رعایت کنند.

سیف افزود: با توجه به نزدیکی به ایام پایان سال مردم تا حد ممکن از حضور و تردد در معابر و مکان‌های عمومی و همچنین شرکت در اجتماعات شادی و عزا و دورهمی ها جداً خودداری کنند همچنین جهت حفظ سلامت خود و دیگران حتی الامکان همزمان از ۲ ماسک استفاده نمایید.

وی ادامه داد: از آنجایی که ویروس جدید بیشتر نوجوانان و جوانان را درگیر می کند لازم است این موضوع جهت جلوگیری از ابتلای فرزندان مورد توجه ویژه قرار گیرد و تا از سفر های غیر ضروری اجتناب گردد.

وی گفت: به جهت حفظ سلامت و جلوگیری از ابتلای عزیزان، اجرای کلیه پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتر، مورد تاکید است.