ابلاغ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی واحد‌های دانشگاهی

ابلاغ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی واحد‌های دانشگاهی
شناسه خبـر : ۶۴۹۷۸ چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی واحد‌های دانشگاهی خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه موج خبر، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در راستای سطح‌بندی مراکز رشد واحد‌های دانشگاهی بر اساس عملکرد آنها، شاخص‌ها و معیار‌های ارزیابی به واحد‌های دانشگاهی ابلاغ شد؛ عنوان داشت: این شاخص‌ها شامل سه دسته از پتانسیل‌ها و دستاورد‌های مراکز رشد می‌باشد. در بخش اطلاعات کمی و کیفی از ساختار مراکز رشد، پتانسیل مراکز رشد به لحاظ فضای کار اشتراکی، اتاق کنفرانس، متراژ فضایی که در اختیار هست‌ها/ واحد‌های فناور قرار می‌گیرد و همچنین تشکیل چارت سازمانی مرکز رشد، ثبات در مدیریت مرکز رشد، تشکیل منظم شورای مرکز رشد و تعداد دوره‌های برگزارشده از قبیل وبینار، استارتاپ، چالش فناوری، کارگاه‌های آموزشی و ترویجی حضور در آزمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: در بخش اطلاعات مربوط به هسته‌ها/ واحد‌های فناور و شرکت دانش‌بنیان عملکرد مرکز رشد به لحاظ تعداد شرکت‌های مستقر در مرکز رشد، تعداد محصولات تولیدشده و همچنین تعداد دانشجویان و اعضای هیأت علمی که در مرکز رشد فعالیت دارد سنجیده می‌شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد به بخش عملکرد مالی مرکز رشد نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در بخش عملکرد مالی مرکز رشد ملاک‌‌های ارزیابی شامل اطلاعات مالی مرکز رشد در خصوص هزینه‌ها و درآمد‌های مرکز رشد بر اساس بخشنامه های مراکز رشد و میزان حمایت مالی برون-دانشگاهی جذب شده برای هسته ها/ واحد‌های فناور و شرکت دانش بنیان مرکز رشد و همچنین حمایت جذب شده برای برگزاری رویداد‌های فناورانه است.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در پایان گفت: در مجموع امتیازات سه بخش، تعیین کننده سطح مرکز رشد در آن واحد دانشگاهی است. مراکز رشد واحد دانشگاهی باید مستندات خود را تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ در سامانه اداره¬کل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه بارگذاری نمایند.