احساس بارداری شما واقعی است؟

احساس بارداری شما واقعی است؟
شناسه خبـر : ۶۴۹۷۵ چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵

موج خبر:قطعا برای هر خانمی در طول زندگی‌ پیش‌آمده است که زمان عادت ماهیانه اش عقب بیفتد و اگر انتظار بچه‌دار شدن را نداشته باشد حتما شوکه خواهد ‌شد. اگر این فرد شما باشید در اولین قدم کاری که می‌کنید، استفاده از تست بارداری است.اما اگر جواب تست منفی بود ولی شما...

موج خبر:قطعا برای هر خانمی در طول زندگی‌ پیش‌آمده است که زمان عادت ماهیانه اش عقب بیفتد و اگر انتظار بچه‌دار شدن را نداشته باشد حتما شوکه خواهد ‌شد. اگر این فرد شما باشید در اولین قدم کاری که می‌کنید، استفاده از تست بارداری است.اما اگر جواب تست منفی بود ولی شما همچنان علایم داشته باشید، چه خواهید کرد؟ در ادامه به بررسی چنین موقعیتی می‌پردازیم.

آشنایی با تغییرات قاعدگی

به گزارش موج خبر به نقل از روزنامه خراسان ،قبل از هرچیزی باید با تغییراتی که در چرخه قاعدگی برای شما پیش می‌آید آشنا شوید. یک هفته قبل از شروع قاعدگی ، سطح پروژسترون شروع به افزایش می‌‌کند و سطح استروژن کاهش می‌یابد . همچنین شما دچار حساسیت پستان، تغییرات خلق و خو، خستگی، نفخ، اضطراب و ولع شدید خواهید شد.

چه زمانی تست بارداری بگیرم

تست‌های بارداری خانگی یا بیبی چک اغلب تست ادرار هستند و برای بیشتر زنان، بهترین زمان برای انجام تست‌‌های بارداری چند روز پس از موعد همیشگی هر ماه برای شروع پریود است.این تست‌ها مقدارH CG در ادرار را اندازه‌گیری می‌کنند . اگر این نوع تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است هنوز مقدار هورمون H CG در ادرار به اندازه‌ای بالا نرفته باشد که برای مثبت شدن تست کافی باشد پس جواب تست را منفی نشان می‌دهد.

استرس و اضطراب

استرس می‌تواند بر بدن ما تاثیرات متفاوتی بگذارد حتی ممکن است تخمک‌گذاری شما را دچار مشکل کند و تخمک گذاری صورت نگیرد و قاعدگی نداشته باشید و شما فکر کنید حامله هستید.

داروها

مصرف یک سری داروها مثل استروئیدها که برای کاهش التهابات استفاده می‌شود ممکن است چرخه قاعدگی شما را به هم بریزد وشما تصور کنید باردار هستید پس اگر از این دسته از داروها استفاده می‌کنید منتظر تاخیر در چرخه قاعدگی خود باشید .

یائسگی

میانگین سن یائسه شدن 52 سال است. اما برخی زنان در اوایل دهه 40 هم ممکن است دچار نوسانات هورمونی شوند و زودتر از موعد یائسگی را تجربه کنند . در این حالت نیز ممکن است فکر کنید حامله هستید.اگر در این سن در چرخه قاعدگی خود دچار تاخیر شده‌اید حتما با پزشک مشورت کنید.