تهران| کشف حدود ۷۰۰۰ دستگاه "ماینر" از یک آپارتمان

تهران| کشف حدود ۷۰۰۰ دستگاه "ماینر" از یک آپارتمان
شناسه خبـر : ۶۴۴۷۶ دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

رئیس پلیس  امنیت اقتصادی تهران بزرگ  از شناسایی محل دپو و نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال (ماینر)  و کشف ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه  ماینر خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام خبر کشف حدود هفت هزار دستگاه ماینر در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده‌ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه‌های  استخراج  ارز دیجیتال (ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود، مردی با تأسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده‌سازی و بهره‌برداری 6 هزار و 984 دستگاه  ماینر کرده بود.  

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: کارآگاهان در رصدهای اطلاعاتی موفق شدند محل شرکت را در آپارتمانی در محدوده کیلومتر هشت جاده کرج شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی مالک اصلی کالاها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازدید و بازرسی از محل تعداد 6 هزار و 312 دستگاه ماینر نصب شده و تعداد 672 دستگاه ماینر آماده نصب نیز کشف شد.

به گفته گودرزی،  تا اخذ نظریه کارشناسان توسط اداره برق و بررسی مجوز (برگ سبز ماینر) ، شرکت فنی و مهندسی پلمپ شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه  کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 80 میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، گفت: هیچ راه رایگان و بدون زحمتی برای کسب درآمد از این طریق وجود ندارد وک سب درآمد از طریق "بیت کوین" مستلزم زمان و پول برای خرید دستگاه و تجهیزات و البته کسب تجربه است و باتوجه به غیرقانونی بودن استخراج بیت کوین و استفاده از دستگاه‌های ماینر در ایران، این نوع کسب درآمد ممنوع اعلام شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/