ماجرای بلاتکلیفی مهندسان شرکت آبفا پس از ادغام/ مسوولان وعده پیگیری دادند

ماجرای بلاتکلیفی مهندسان شرکت آبفا پس از ادغام/ مسوولان وعده پیگیری دادند
شناسه خبـر : ۶۴۴۵۲ دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴

پس از ادغام دو شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری با یکدیگر حدود 30 مهندس شرکت آب و فاضلاب روستایی که سال های متمادی به صورت پروژه ای با این شرکت کار می‌کردند بیکار شده اند در همین راستا مسئولان شرکت آب و فاضلاب لرستان خبر از پیگیری برای حل مشکل این افراد دادند.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، طی روزهای گذشته تعدادی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب لرستان مطالبی را در راستای احیای حقوق خود در سامانه فارس من ثبت کردند.

موضوع مطرح‌شده به شرح ذیل است:

سال‌ها قبل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان جهت تأمین نیروهای فنی و مهندسی به علت تنگنای قانونی جهت استخدام مجبور شد اکثر کادر فنی مهندسی خود را به‌صورت تأمین نیرو از طریق مشاور تأمین کند.

در این میان شرکت‌های مشاور هیچ نقشی در انتخاب نیروها نداشتند و فقط واسطه برای پرداخت حقوق نیروها بودند بدین‌صورت نیروهای فنی جذب و در کنار سایر نیروهای قراردادی و رسمی مشغول به کار شدند و در طول سالیان تقریباً تمام پروژه‌های آب‌رسانی به تمام روستاهای استان را به انجام رساندند.

 این مهندسین در کوران کار به‌شدت باتجربه شدند و در دورافتاده‌ترین روستاها و در سخت‌ترین شرایط به فعالیت پرداختند همچنین فداکاری این مهندسین که تعدادشان در استان به 30 نفر نمی‌رسد در جریان سیل 98 در کنار سایر کارکنان آب و فاضلاب روستایی با سرعت مثال‌زدنی آب‌رسانی به روستاهای سیل‌زده را انجام دادند.

جالب اینکه این مهندسان که سابقه کار بین ۵ تا ۱۳ سال دارند و حالا که این نیروها اکثراً سال‌های جوانی‌شان طی شده و به میان‌سالی رسیده‌اند و کوله باری از تجربه بوده به‌گونه‌ای که می‌توانند نقش به سزا و مؤثری در آب‌رسانی به روستاها داشته باشند با مشکلی دیگر روبه‌رو رو شدند.

پس از ادغام شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری این افراد ماندند و سد جذب نشدن در شرکت جدید!

واگذاری این افراد به بخش خصوصی که درنهایت منجر به بیکاری آنان خواهد شد، عدم رعایت عدالت در حق این نیروها و خانواده‌هایشان است، این مهندسین مجرب متعلق به تمام استان بوده که بعد از سال‌های صرف جوانی درراه خدمت به روستاییان، اکنون نیاز به توجه و حمایت دارند.

 از مدیرعامل محترم و پرتلاش شرکت آب و فاضلاب لرستان انتظار جدی می‌رود از طریق وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور پیگیر جذب سرمایه‌های فنی استان در قالب شرکت‌های خدماتی یا قرارداد با خود شرکت متبوعه باشند.

پیگیری فارس از مشکل مطرح شده

موضوع مطرح‌شده توسط این افراد را با مسئولان شرکت آب و فاضلاب لرستان مطرح کردیم. در همین راستا مدیر روابط عمومی این شرکت در گفت‌وگو با خبرنگار موج خبر اظهار داشت: مشکلی که برای این افراد به وجود آمده تنها مربوط به استان لرستان نیست بلکه در سراسر کشور برای عده زیادی این موضوع مطرح است.

مهدی بابایی بابیان اینکه این نیروها قبلاً به علت کمبود نیرو شرکت آب و فاضلاب روستایی در پروژه‌های این شرکت به‌صورت پروژه‌ای فعالیت می‌کردند، افزود: اما پس از منحل شدن این شرکت و ایجاد شرکت جدید آب و فاضلاب لرستان دیگر کمبودی نیرویی در این حوزه وجود ندارد و همین موضوع باعث ایجاد مشکلات فعلی شده است.

وی بیان کرد: مسئولان اداره آب و فاضلاب لرستان برای حل مشکل این افراد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند و رایزنی‌های بسیاری با مسئولان شرکت آب و فاضلاب کشور انجام داده‌اند و با توجه به این پیگیری‌ها انتظار داریم مشکلات این افراد در آینده‌ای نزدیک حل شود.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰