شاخص بورس ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را دوباره پس گرفت

شاخص بورس ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را دوباره پس گرفت
شناسه خبـر : ۶۳۹۶۰ شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۸هزار و ۹۲واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۲۲۲هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی موج خبر، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 611میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 142میلیارد تومان در بیش از 815هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 38هزار و 2واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 222هزار و 70واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران و بیمه آسیا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 9940واحد، کل (هم‌وزن) 7252واحد، قیمت (هم‌وزن) 4743واحد، آزاد شناور 44847واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم 34549 و 53735 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 944میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 782میلیارد تومان در 732هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 437واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 447واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های بیمه کوثر، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و توکاریل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/