دوکاتی آمریکای شمالی زیر ذره‌بین افی‌بی‌آی

دوکاتی آمریکای شمالی زیر ذره‌بین افی‌بی‌آی
شناسه خبـر : ۶۱۲۷۲ چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

به گزارش موج خبر

پدال/ هفدهم دسامبر بود که FBI به دفاتر دوکاتی در کالیفرنیای آمریکای شمالی یورش برد. اگرچه FBI بنا به دلایلی به چرایی این کار اشاره نداشته اما یکی از اعضای فروم های مربوط به دوکاتی و همچنین برخی منابع مطلع اظهار داشته‌اند مأموران FBI به دنبال اسناد مالیاتی و برخی موارد دیگر بوده‌اند.

بنا به گفته برخی منابع ناشناس، حدود ۳۰ مأمور مسلح FBI به دفاتر دوکاتی مراجعه کرده و به جست‌وجوی اسناد به خصوصی پرداخته‌اند. ظاهراً تنها ۲ کارمند دوکاتی در زمان یورش FBI در دفاتر حضور داشته‌اند و یکی دیگر از کارمندان هم در زمان خاتمه جست‌وجوها به دفتر وارد شده است.

اگرچه FBI مراجعه به دفاتر دیگر را تائید نکرده اما برخی منابع گفته‌اند خانه چندین کارمند رده‌بالای دوکاتی در آمریکای شمالی نیز تفتیش شده و احتمالاً این کار به جرائم مالی مربوط بوده است.

FBI با انتشار بیانیه‌ای تفتیش دفاتر دوکاتی در آمریکای شمالی را تائید کرده اما جزئیات بیشتری را منتشر نساخته است.


سخنگوی FBI گفته است:

من می‌توانم تائید کنم که FBI سان‌فرانسیسکو هفدهم دسامبر در آنجا حضور داشته تا برخی اقدامات تائید شده توسط دادگاه را انجام دهد. فعلاً جزئیات عمومی بیشتری در دست نیست. به خاطر ماهیت تحقیقات انجام شده من نمی‌توانم بیش از این چیزی را اعلام کنم.
مدیر بازاریابی دوکاتی با انتشار بیانیه‌ای گفته است:

دوکاتی آمریکای شمالی با مقامات دولتی کاملاً همکاری دارد. به عنوان بخشی از همکاری‌های انجام شده، دوکاتی از ارائه پاسخ به این سؤالات خودداری می‌کند.