موسوی: اگر قضاوت‌ها درست بود، صعود می‌کردیم/ حریف عبدولی باید دیسکالیفه می‌شد

موسوی: اگر قضاوت‌ها درست بود، صعود می‌کردیم/ حریف عبدولی باید دیسکالیفه می‌شد
شناسه خبـر : ۴۹۰۸۸ چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

سرمربی تیم کشتی فرنگی رعد پدافند ارتش گفت: اگر قضاوت‌ها در لیگ برتر درست بود، از گروه‌مان صعود می‌کردیم.

سیدیونس موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی موج خبر، با اعتراض به داوری‌های دور برگشت لیگ برتر فرنگی اظهار داشت: ما در مجموع رفت و برگشت رقابت‌ها سوم شدیم، درحالیکه در دور برگشت همه حریفان‌مان را شکست دادیم و سیناصنعت را هم برده بودیم. اگر داوری‌ها این بلا را سر ما نمی‌آوردند، در مرحله نیمه نهایی بودیم. از وزن 77 کیلوگرم به بعد داوران عملکرد بسیار بدی داشتند. اوج کار هم وزن 97 کیلوگرم بود که کشتی‌گیر ما انگشتش در رفته بود و همه این صحنه را دیدند که او از درد فریاد کشید، اما نظر داور این بود که تمارض می‌کند.

وی با اشاره به اینکه باشگاه رعد پدافند به داوری‌ها اعتراض دارد و اعتراضش را به سازمان لیگ اعلام کرده است، تاکید کرد: به ما گفتند موضوع را پیگیری می‌کنند، اما مسئله اصلی این است که داوران این مرحله هرگز در سطح لیگ برتر نبودند. هرچند در دور رفت شاهد قضاوت‌های خوبی بودیم، اما در دور برگشت داوری‌ها خیلی پراز ایراد بود. در دیدار سیناصنعت و فولاد اکسین هم اشتباهات پیاپی داوران، مسابقه را به جنجال کشاند و این اصلا زیبنده لیگ برتر نبود. در کشتی ما با سیناصنعت هم همین اتفاق افتاد. می‌توانستیم این تیم را شکست بدهیم، اما تیم خوبِ ما به خاطر اشتباهات در قضاوت‌ها شانس صعود را از دست داد.

موسوی ادامه داد: ما تیم نظامی هستیم و 5 سال است که در لیگ حضور داریم. محمدعلی گرایی زمانی که سربازی‌اش را در تیم رعد پدافند پشت سر می‌گذاشت، مدال برنز جهانی گرفت. ما زمینه‌ای را برای کشتی گیران سرباز فراهم کرده‌ایم که دوره قهرمانی‌شان را اینجا طی کنند. بودجه آنچنانی هم نداریم. این داوری‌ها دلزده‌مان می‌کند. مثلا در همین وزن 97 کیلوگرم، کشتی‌گیران اصطلاحاً پنجه در پنجه می‌شوند، اما کاری که کشتی‌گیر سیناصنعت کرد خطا بود و باید اصلا دیسکالیفه می‌شد. انگشت کشتی‌گیر ما در رفت، اما داور حتی کشتی را قطع هم نمی‌کرد و اعتقاد داشت که کشتی‌گیر ما تمارض می کند. حامد عبدولی صدای فریادش از درد بالا رفته بود، من درخواست چلنج هم دادم، ولی قبول نکردند. اگر این کشتی را برده بودیم و قضاوت درست بود، در سنگین وزن هم به برتری می‌رسیدیم و با 4 برد از گروه صعود می‌کردیم.

سرمربی تیم رعد پدافند در پایان ضمن اشاره به تلاش سازمان لیگ برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات گفت: من از نصیرزاده خیلی ممنونم که برای برگزاری مسابقات خیلی تلاش کرد، اما ناراحتم که اشتباهات داوری این بلا را سر تیم ما آورد. کشتی‌گیران از قشر ضعیف جامعه هستند، این بچه‌ها هم سربازند و درآمدی ندارند، می‌خواستند دیده شوند و شاید ثمره یک سال تلاش‌شان منجر به بردن و حضور در مرحله پایانی لیگ می‌شد. من تمام مستندات و فیلم کشتی‌ها و اشتباهات داوری را تحویل سازمان لیگ داده‌ام. پزشک هم که در سالن بود و همانجا دست عبدولی را جا انداخته و آتل بست. به هر حال شکایت‌مان را پیگیری خواهیم کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/