بیش از ۸ هزار قبض جریمه طرح ممنوعیت تردد ۲ هفته‌‎ای در لرستان صادر شد

بیش از ۸ هزار قبض جریمه طرح ممنوعیت تردد ۲ هفته‌‎ای در لرستان صادر شد
شناسه خبـر : ۴۹۰۴۹ چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

گروه استان‌ها-معاون استاندار لرستان با بیان اینکه محدودیت و ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی ادامه دارد گفت: با اجرای طرح محدودیت تردد طی یک هفته گذشته تاکنون ۸ هزار و ۷۳۰ برگه جریمه به صورت دستی و دوربین‌ها ثبت شده است.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد محمود ثمینی شامگاه سه شنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری با صداوسیمای مرکز لرستان با اشاره  به اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا اظهارداشت: خوشبختانه از  زمان اجرای طرح هوشمند محدودیت‌های کرونا همزمان با سراسر کشور مردم و کسبه استان علی‌رغم تنگناهای مالی و شرایط اقتصادی فعلی با تعطیل کردن کسب و کارها  همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی افزود: با اجرای محدودیت به طور یقین  وضعیت ابتلا به کرونا در استان نسبت به وضعیت قرمز بهتر شده است ولی به این معنا نیست که شرایط  فعلی ثابت باشد در همین راستا از مردم تقاضا داریم همچنان محدودیت‌ها را رعایت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی  اجتماعی استاندار لرستان در رابطه با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد: در این طرح مجموعه سپاه، هلال احمر، علوم پزشکی با غربالگری محله‌ای به دنبال بیمار یابی در سطح محلات می‌روند.

وی با اشاره به تغییر  اجرای محدودیت‌ها متناسب با  وضعیت شهرهای استان  بیان کرد: به طور یقین با تغییر شرایط وضعیت شهرستان‌ها محدودیت‌ها نیز تغییر می‌کند به گونه‌ای که وقتی وضعیت قرمز بود گروه‌های شغلی دو، سه و چهارمشمول محدودیت‌ها بودند ولی چنانچه وضعیت شهرهای قرمز استان با اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای به نارنجی برسد که تقریبا به این وضعیت رسیده‌ایم  محدودیت گروههای شغلی 2 برداشته می‌شوند.

ثمینی در رابطه با محدودیت تردد در شهرهای استان گفت: با اجرای محدودیت تردد در شهرهای استان خوشبختانه  مردم استان همکاری بسیار خوبی داشتند و براساس آمار310  تیم در ورودی و خروجی شهرهای استان  مستقر و روزانه 31 تیم فعال بودند و همچنین 440 تیم پلیس راهور از ابتدای طرح در مدودیت هوشمند فعالیت مستمر داشتندکه به طور  میانگین 44 تیم روزانه فعال بودند. 

وی تصریح کرد: براساس آمار با اجرای طرح محدودیت تردد طی یک هفته گذشته تاکنون 8 هزار و 730 برگه جریمه به صورت دستی و دوربین‌ها ثبت شده است.

معاون سیاسی، امنیتی  اجتماعی استاندار لرستان خاطر نشان کرد: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا محدودیت و ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی  پابرجاست و جرائم 500 هزار تومانی همچنان اعمال می‌شود در همین راستا تاکنون در شهرهایی با وضعیت نارنجی هزار و 570 نفر به دلیل عدم رعایت محدودیت تردد مشمول جریمه 500 هزار تومانی ،387دستگاه خودرو نیز به دلیل  عدم رعایت‌های مکرر توقیف شدند.

وی  با اشاره به نظارت بر اصناف استان اظهار داشت: از آغاز محدودیت‌های کرونا در استان لرستان به  9 هزار و 37 واحد صنفی تذکر، هزار و 25 واحد به دلیل عدم رعایت محدودیت‌ها اخطار داده شده و همچنین  520 واحد متخلف نیز پلمب شده است.

ثمینی با بیان اینکه مراسمات عزا و عروسی یکی از مهمترین مراکز انتقال ویروس کرونا است افزود: با توجه به فرهنگ  بسیار خوب مردم استان لرستان در راستای تکریم و همدردی با صاحبان عزا در شرایط فعلی حضور در مراسمات عزا سبب شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی  اجتماعی استاندار لرستان عنوان کرد : با توجه به مصوبات ستاد کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی از برگزاری  154 مراسم ترحیم و عروسی جلوگیری شده و همچنین 54 مراسم ترحیم و عروسی نیز به دلیل عدم توجه به تذکرات تعطیل و با صاحبان مراسم بر اساس قانون برخورد شده است.

انتهای پیام/645/ ت