ترور فخری‌زاده اقدامی وحشیانه و سازمان‌یافته بود

ترور فخری‌زاده اقدامی وحشیانه و سازمان‌یافته بود
شناسه خبـر : ۴۸۹۵۳ چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰

رئیس حزب جنبش ملی ترکیه با محکوم کردن ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران، این حادثه را اقدامی سازمان یافته خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل موج خبر، رئیس حزب جنبش ملی ترکیه روز سه شنبه ترور محسن فخری زاده مهندس دفاعی و هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» «دولت باشلی» رئیس حزب جنبش ملی ترکیه در نشستی با اعضای حزب خود ضمن انتقاد از ترور دانشمند ایرانی گفت: «ترورمحسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران در روز جمعه در تهران قتلی سنگینی بود که فرقی با ترور قاسم سلیمانی در ژانویه سال گذشته نداشت.»

وی در ادامه گفت: «آشکار است که این حمله وحشیانه به صورت کاملا سازمان یافته انجام شد و آنچه که توجه ما را به خود جلب می‌کند، زمان این ترور است.»

«مصطفی شن‌توپ» رئیس مجلس ترکیه نیز طی روز‌های گذشته در توییتی در این زمینه نوشت، اقدام علیه دانشمند هسته‌ای ممتاز ایران عملیاتی تروریستی بود. ترور دانشمند ایرانی عملیات تروریستی بود. خواه یک سازمان قانونی، غیرقانونی و یا کشوری مرتکب آن شده باشد، تفاوتی ندارد.

وی در توییت خود نوشت: «تروریسم، همواره تروریسم است و هرکسی که مرتکب آن شود، یک تروریست است.»

رئیس مجلس ترکیه تاکید کرد که مخالف هرگونه اقدام غیرقانونی در عرصه‌های بین‌المللی است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز جمعه در گزارشی به نقل از مقام‌های اطلاعاتی نوشت که رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید فخری زاده بوده است. نماینده دائم ایران در سازمان ملل نیز با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت تاکید کرده که شواهد جدی وجود دارد که نشان میدهد رژیم صهیونیستی مسئول ترور دانشمند ایرانی است.

اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و بسیاری از کشور‌های جهان اقدام تروریستی در به شهادت رساندن محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران را مجرمانه و در تضاد با اصل احترام به حقوق بشر توصیف کردند.