علی نژاد: برخورد فیفا منطقی نیست/مسیر سعادتمند مورد انتظار هیات مدیره استقلال نبود

علی نژاد: برخورد فیفا منطقی نیست/مسیر سعادتمند مورد انتظار هیات مدیره استقلال نبود
شناسه خبـر : ۳۰۶۷۰ یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: موضع ما درباره ویلموتس این است که به فدراسیون کمک کنیم تا رأی ابتدایی در دادگاه عالی ورزش شکسته شود.

به گزارش مشرق، مهدی علی نژاد درباره آخرین وضعیت اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فیفا و AFC ایرادهایی مانند بحث حضور وزیر ورزش و معاون وی را در مجمع گرفته بودند که پذیرفتیم آنها بین ترکیب اعضای مجمع حق رای نداشته و به شکل افتخاری حضور داشته باشند. موضوع دیگر درباره تعریف فدراسیون فوتبال بود که الزام های قانونی را فدراسیون اعلام کرد.

* یک ماه و نیم قبل آخرین تبادل نظر را با فیفا انجام دادیم

وی افزود: درباره کدهای انتخاباتی و شرایط نامزدها هم جزو مواردی بود که مورد تبادل نظر قرار گرفت. صحبت‌هایی در این زمینه مطرح شد که اکنون منتظر پاسخ فیفا و ای اف سی هستیم. آخرین بار هم حدود یک ماه و نیم قبل با فیفا تبادل نظر داشتیم. همچنین فیفا اعلام کرده کمیته‌های قضایی فدراسیون باید مستقل بوده و اعضای آنها توسط مجمع انتخاب شوند که این مورد هم انجام شد. حدود یک ماه و نیم قبل طی یک ویدئو کنفرانس طرفین باهم تبادل‌نظر داشتند.

* برخورد فیفا منطقی نیست

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با وجود گذشت یکماه و نیم از آن کنفرانس تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم. منتظر هستیم هر چه سریع‌تر به ما پاسخ بدهند زیرا این تعلل منطقی نیست. وزارت ورزش ایران هم به شدت از این نوع رفتاری که انجام می‌شود ناراحت است و وقتی تمام نکات توسط فدراسیون انجام شده این برخورد را منطقی نمی‌دانیم. امیدوارم زودتر این اتفاق حل شود و فرایند قانونی تصویب اساسنامه در مجمع عمومی فدراسیون و برگزاری انتخابات طی شود.

*واکنش به خبر نامه نگاری با فیفا برای تعویق انتخابات

علی‌نژاد درباره اینکه فدراسیون فوتبال مکاتباتی با فیفا برای به تعویق افتادن تأیید اساسنامه دارد یا خیر، گفت:‌ به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد. 

* هیات مدیره باشگاه استقلال اقدامهایی برای اولویت ها انجام می دهد

وی درباره تغییر و تحولات باشگاه استقلال و جدایی احمد سعادتمند از مدیرعاملی این باشگاه گفت: سعادتمند از سوی اعضای هیأت مدیره از مدیرعاملی کنار گذاشته شد و آنان بیانیه‌ای هم در این خصوص منتشر کردند. بلافاصله سرپرست این باشگاه منصوب شد. فکر می‌کنم امروز هیأت مدیره استقلال جلسه‌ای داشته و سرپرست استقلال هم اولویت‌ها را اعلام کرده و هیأت مدیره باشگاه هم اقدام‌هایی را برای این اولویت‌ها انجام خواهد داد. 

*انتخاب سعادتمند در ابتدا خوب بود

علی نژاد درباره اینکه آیا اعضای هیأت مدیره و وزارت ورزش در انتخاب سعادتمند دچار اشتباه نشدند، گفت: قطعا انتخاب وی در ابتدای امر خوب بود و مسیر خوبی هم طی می‌شد اما در ادامه موضوعاتی دیگری پیش آمد که در بیانیه هیأت مدیره باشگاه به آن اشاره شده است. طبیعتا در هر همکاری امکان دارد کار خیلی خوب شروع شود اما در ادامه افراد نتوانندبا هم ادامه بدهند این موضوع عجیب نیست و در همه دنیا هم اتفاق می‌افتد. 

*قرار نیست یک مدیرعامل تا روز قیامت با هیات مدیره کار کند

وی افزود: اگر هیأت مدیره مدیرعاملی را انتخاب می‌کند دلیلی ندارد تا روز قیامت کنار هم کار کنند. به هر حال سعادتمند مسیری که مورد انتظار و توقع هیأت مدیره بود نرفت. باید از زحمات وی تشکر کرد. 

* در جریان نامه نگاری ها با فیفا نیستم

معاون وزیر ورزش درباره اینکه شنیده می‌شود برخی مسئولین فدراسیون فوتبال با دادن کدهایی به فیفا اعلام کردند نهادهای دولتی و مجلس شورای اسلامی در امور این فدراسیون دخالت می‌کند گفت: من در جریان این موضوع نیستم. 

* چه کسی قرار گذاشته غرامت ویلموتس از جیب عاملان امضای قرارداد پرداخت شود؟

علی نژاد درباره اینکه طبق نظر سازمان‌های بازرسی قرار است غرامت ویلموتس از جیب عاملان امضای قرارداد وی پرداخت شود توضیح داد: چه کسی چنین قراری گذاشته است؟ ماجرا به این شکل نیست و اینگونه حرف زدن خوب نیست. ضمن اینکه رویه سؤال پرسیدن هم اشتباه است. هر بحثی قاعده‌ای دارد و خیلی حرفها هم زده می‌شود اما پاسخگوی صحبت‌های دیگران نیستم.

* می خواهیم رای ابتدایی در دادگاه عالی ورزش شکسته شود

وی افزود: موضع ما درباره ویلموتس این است که به فدراسیون کمک کنیم تا رأی ابتدایی در دادگاه عالی ورزش شکسته شود. از معاونت ریاست جمهوری و مرکز معاون حقوق بین الملل ریاست جمهوری هم درخواست کردیم به ما در بحث‌های حقوقی این پرونده کمک کنند تا در دادگاه عالی ورزش فدراسیون فوتبال بتواند این رأی را بشکند. درباره بحث‌های جانبی هم تحقیق‌هایی صورت گرفته و این موضوع را هم فدراسیون فوتبال به نهادهای بین‌المللی اعلام کرد که نهادهای قضایی ایران تحقیقاتی در مورد پرونده ویلموتس انجام دادند و هیچ‌گونه دخالتی در امور فدراسیون ندارند. 

* رسانه ها در مورد ویلموتس مسئولانه سوال بپرسند

معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: رسانه‌ها باید در این پرونده خیلی مسئولانه سؤال پرسیده و بنویسند زیرا منافع کشورمان در میان است. 

* از حضور  وکیل مسی در این پرونده خبر ندارم

علی نژاد درباره اینکه شنیده می‌شود کرست‌تو وکیل لیونل مسی قرار است به عنوان وکیل فدراسیون فوتبال در دادگاه CAS توضیح داد: اطلاعی از این موضوع ندارم. 

* ثبت نام فدراسیون پزشکی را شروع کردیم

وی درباره آخرین وضعیت فدراسیون پزشکی - ورزشی گفت: در تمام فدراسیون‌ها که با سرپرست اداره می‌شوند ثبت‌نام‌ها را شروع کردیم. شنبه هفته قبل سرپرست فدراسیون نجات غریق و غواصی را معرفی کردیم و در حال حاضر هیچ فدراسیونی نیست که ثبت‌نام نامزدها در آن انجام نشده باشد. نام نامزدها هم مراجع ذیصلاح رفته و هر وقت صلاحیت افراد را به ما اعلام کنند انتخابات را برگزار می‌کنیم همانگونه که در فدراسیون دومیدان صلاحیت‌ها اعلام شد و ما هم بلافاصله انتخابات را برگزار کردیم. از طرف وزارت ورزش هیچ ملاحظه‌ای برای برگزار نشدن انتخابات وجود ندارد اما تأئید صلاحیت‌ها دراختیار وزارت ورزش نیست. 

* دغدغه هواداران پرسپولیس تعداد اعضای هیات مدیره نیست

وی درباره تکمیل نبودن اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تفاوتی ندارد پنج نفر عضو هیأت مدیره باشگاه باشند یا چهار نفر این موضوع دغدغه هواداران نیست بلکه آنها برای به سامان شدن هواداران در اختیار داشتن بازیکنان و مربی خوب دغدغه دارند که خوشبختانه این شرایط اکنون در پرسپولیس وجود دارد. امروز این تیم به عنوان افتخار ایران در بین چهار تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است.

* مشغول ارزیابی وکلا برای پرونده ویلموتس هستیم

وی درباره اینکه آیا فدراسیون فوتبال به صورت مشخص وکیلی را برای پیگیری پرونده مارک ویلموتس انتخاب کرده اظهار داشت: فدراسیون فوتبال وکیل خارجی‌اش را تغییر داده و اکنون هم در حال انتخاب وکیل دیگری است. چند گزینه مطرح هستند. بحثی به عنوان تعارض منافع وجود دارد و افرادی که وارد این پرونده می‌شوند دفتر حقوقی‌شان و نه فقط خودشان نباید تضاد منافع با کشورمان داشته باشند. مشغول ارزیابی این موضوع هستیم و ظرف چند روز آینده انتخاب وکلا نهایی می‌شود.

*  حراست وزارت ورزش پیگیر تخلف فدراسیون اتومبیلرانی است

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره تخلفاتی که در فدراسیون اتومبیلرانی انجام شده گفت:‌ حراست ورزش مخصوص بررسی موضوع است تا مشخص شود 80 نفری که در این پرونده درگیر هستند برای گرفتن مجوز ورودی صلاحیت داشتند؟ البته فدراسیون حق اعطای مجوز را داشته و خارج از تعهدات طبیعی‌اش عمل نکرده است. سایر مسائل را باید حراست وزارت ورزش پیگیری کند. در تمام ادوار چنین اتفاقی رخ داده اما این هشتاد نفر مربوط به دوران سرپرست جدید (مازیار ناظمی) بوده است.

منبع: فارس

منبع خبر: مشرق