سپاه استان قم ۹۷ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان لرستان احداث کرد

سپاه استان قم ۹۷ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان لرستان احداث کرد
شناسه خبـر : ۲۹۷۹۰ دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴

گروه استان‌ها ـ فرمانده سپاه حضرت علی بن ابیطالب (ع) استان قم گفت: سپاه استان قم ۹۷ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان لرستان احداث کرد که بخشی از این واحدها در شهرستان چگنی احداث و بخشی در بخش معمولان در دست احداث است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سردار سید محمد تقی شاهچراغی امروز در آیین افتتاح 97مسکن سیل‌زدگان که در روستای زورانتل برگزار شد با بیان اینکه در سیلاب سال گذشته، استان قم به عنوان استان معین لرستان بلافاصله وارد مناطق سیل‌زده شد و یک قرارگاه به عنوان حضرت فاطمه معصومه (س) تشکیل داد اظهار داشت: بر اساس تقسیم وظایفی که در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گرفته شد قرار شد که سپاه استان قم در بازسازی و ساخت مسکونی سیل‌زدگان در شهرستان چگنی خدمت رسانی کند که با تلاش‌های صورت گرفته خدماتی به مردم آن منطقه ارائه شد.

 وی افزود: ساخت 97 واحد مسکونی در استان لرستان به سپاه قم واگذار شد که هفت هزار و 783متر بنا در شهرستان چگنی توسط سپاه حضرت علی بن ابی طالب (ع) ساخته شد و در استان لرستان در بخش معمولان 64 واحد در 23 روستا هم در حال احداث است.

فرمانده سپاه حضرت علی بن ابیطالب (ع) استان قم عنوان کرد:28 واحدمسکونی در روستای ابراهیم آباد معمولان نیمه مردادماه تکمیل می‌شود و در حال ساخت یک مسجد در این روستا هستیم که 12 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه‌ها هزینه شده است. 

وی بیان کرد: قرار شد که  صفرتا صد کار ساخت واحدهای مسکونی را انجام دهیم؛ از 12 میلیارد تومان مبلغ 6 میلیارد و300 میلیون تومان سهم تسهیلات دولت آورده شد که 5 میلیارد و700 میلیون کمک مردمی بود و به ازای هر متر مربع یک نیم میلیون تومان هزینه شد که حدود دو میلیارد تومان از حرم حضرت معصومه (س) در روستای زورانتل هزینه شده که در ایام مبارک دهه کرامت شاهد افتتاح این 35 واحد و تحویل آنها به مردم سیل‌زده هستیم.

سردار شاهچراغی گفت: سپاه حضرت علی بن ابی‌طالب (ع) در سال 98 به استان‌های گلستان، مازندران، هرمزگان، لرستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان خدمات‌رسانی انجام داده است. 

وی با اشاره به اینکه 34 واحدمسکونی سیل‌زدگان در شهرستان چگنی را اوایل تیرماه 98 شروع و بهمن ماه 98 نیز تحویل مردم شد تصریح کرد: واحدهای مسکونی در روستای زوانتل پلدختر را شهریور ماه98 شروع و امروز افتتاح شد ‌و روستای ابراهیم آباد معمولان را آبان ماه 98 شروع و در مردادماه 99 آماده بهره‌برداری می‌شوند.

انتهای پیام/646/ش

منبع خبر: تسنیم