واحدهای متخلف آرد و نان در استان لرستان جریمه شدند

واحدهای متخلف آرد و نان در استان لرستان جریمه شدند
شناسه خبـر : ۲۹۶۶۷ دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: واحدهای متخلف آرد و نان در استان لرستان بیش از ۱۵۳ میلیون تومان جریمه شدند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اواخر سال گذشته در پی شیوع ویروس کرونا پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی مرتبط با فعالیت صنوف تولیدی و توزیعی در کشور ابلاغ شد تا مشکلی برای سلامتی مردم که مصرف کننده اقلام و کالاهای تولیدی هستند پیش نیاید و پیشگیری باشد بر ویروسی که سلامتی مردم را نشانه گرفته است.

در پی تاکید بر رعایت حداکثری بهداشت در صنوف تولیدی و توزیعی در استان لرستان نیز  بازرسان وضعیت سلامت کالاهای تولیدی را مورد رصد قرار داده تا در صورت تخطی از ضوابط بهداشتی ابلاغی و سایر تخلفات با واحدهای متخلف برخورد جدی شود که نانوایی‌ها نیز مشمول این تاکیدات بودند.

محمد رضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در جمع خبرنگاران در  رابطه با نظارت بر کار نانوایی‌ها که مردم سر و کار بیشتری با آن دارند اظهار داشت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کم فروشی و عدم نصب قیمت سبب شد تا نانوایی‌های متخلف استان در سه ماهه نخست امسال بیش از 153 میلیون تومان جریمه شوند.

وی با بیان اینکه در سه ماهه سال 98، 190 فقره پرونده تخلف برای نانوایی های متخلف استان تشکیل شد افزود: امسال نیز 216 فقره پرونده در حوزه آرد و نان تشکیل شده که این تعداد 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به افزایش میزان تخلفات نانوایی‌ها اشاره کرد و گفت: در سه ماه سال گذشته این تخلفات به میزان  67 میلیون تومان بوده است و باید گفت امسال 314 شکایت در بخش کالا و 65 مورد در بخش خدمات داشته‌ایم که تاکنون 41 مورد بررسی  و 16 فقره منجربه جلب رضایت شاکیان شده است.

انتهای پیام/642/ح

منبع خبر: تسنیم