ضریب بهره مندی شبکه های ارتباطی روستایی لرستان افزایش می یابد

ضریب بهره مندی شبکه های ارتباطی روستایی لرستان افزایش می یابد
شناسه خبـر : ۱۹۸۳۳ جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « شهاب حیدری» امروز(2 خرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هم اکنون ضریب نفوذ شبکه های ارتباطی در مناطق روستایی استان به 86 درصد افزایش یافته است.   مدیرکل ارتباطات...

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « شهاب حیدری» امروز(2 خرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هم اکنون ضریب نفوذ شبکه های ارتباطی در مناطق روستایی استان به 86 درصد افزایش یافته است.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به طرح های در دست اقدام برای تقویت‌ ضریب بهره‌مندی روستاهای استان، ادامه داد: شبکه‌های ارتباطی روستایی استان با تکمیل طرح های در دست اقدام به زودی تبدیل به پوشش 100 درصدی می شود.

 

وی عنوان کرد: از تعداد ۲ هزار و ۹۸۵ روستای این استان ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارای ارتباط است.

 

حیدری با اشاره به اهمیت کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق شهری و روستایی، افزود: با اقدامات انجام شده به‌زودی شاهد دسترسی ۱۰۰ درصدی کامل و تحت پوشش قرار گرفتن تمام مناطق استان لرستان به شبکه‌های ارتباطی خواهیم بود.

 

وی از بهره‌مندی ضریب نفوذ ۱۳۸ درصدی شبکه تلفن همراه در استان خبر داد و اظهارداشت: این آمار نشان‌دهنده این است که تعدادی از شهروندان استان دارای چند سیم‌کارت فعال هستند و به‌صورت همزمان از خدمات اپراتورهای مختلف استفاده می‌کنند.

 

حیدری با اشاره به رشد هشت درصدی این آمار نسبت به سه ماهه گذشته بیان کرد: این آمار به تفکیک برای اپراتور اول ۷۶ درصد، اپراتور دوم ۵۶ درصد و اپراتور سوم ۶ درصد است که این ارقام بیانگر فعالیت گسترده سه اپراتور در سطح استان می‌باشد.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان همچنین به به دسترسی اکثر نقاط لرستان به اینترنت پرسرعت خبردادو اظهار کرد: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار مشترک پهن باند ثابت و سیار با ضریب نفوذ ۸۰ درصدی در این استان وجود دارد.

 

پایان پیام/599
ضمیمه :

منبع خبر: شبستان

شرایط تبلیغات