۴۵ کیلومتر از جاده پلدختر به خرم‌آباد نیاز به احداث دیوار حائل دارد

۴۵ کیلومتر از جاده پلدختر به خرم‌آباد نیاز به احداث دیوار حائل دارد
شناسه خبـر : ۱۹۶۳۲ پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان لرستان با بیان اینکه ۴۵ کیلومتر از جاده پلدختر به خرم‌آباد نیاز به دیوار حائل دارد گفت: حداقل ۸ کیلومتر از این محور در سال ۹۹ نیاز به دیوار حائل دارد که نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، عارف امرایی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن جلسات آموزش‌ و پرورش برگزار شد اظهار داشت: اداره راهداری با تخصیص هشت درصدی اعتبار نمی‌تواند پاسخگوی همه مطالبات به‌حق مردم باشد و بر اساس اعتباری که ابلاغ شده بیش‌از 70 میلیارد تومان پروژه در شهرستان پلدختر تعریف کردیم که بخشی از این پروژه‌ها تکمیل و برخی هم در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه پل پران پرویز 13 میلیارد تومان قرارداد دارد و در شرکت ماشین‌سازی اراک در دست ساخت است افزود: عملیات اجرایی کوله‌های پل پران‌پرویز تحت‌تأثیر بیماری کرونا با تأخیر شروع شد و در هفته گذشته استارت آن زده شده که امیدواریم در آبان ماه این پروژه به بهره‌برداری برسد.

معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه پل تخریب‌ شده چم‌شهران را به موقت نصب خواهیم کرد و تردد مردم در سه هفته آینده برقرار خواهد شد عنوان کرد: پاک‌های پیمان پل چم‌شهران در اوایل خرداد ماه باز و عملیات اجرایی این پل آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عرشه پل برگلان سوخته تکمیل و به روستا منتقل شده‌ است و پیمانکار کوله‌ها هم به‌زودی انتخاب می‌شود، بیان کرد: پل‌های زیودار و چم‌مهر علی رغم اینکه تردد مردم برقرار بوده ولی مشکلاتی دارد که مطالعات آن توسط مشاور در حال انجام است.

امرایی با بیان اینکه امیدواریم اعتبارات سال 99 ابلاغ شود که به محض ابلاغ مناقصه پل‌های جدید انجام خواهد شد گفت: کفی‌های پل پران‌پرویز خریداری شده و در هفته‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان خاطرنشان کرد: بررسی برای ساخت پل در روستای برآفتاب غزال انجام شده و یک پل 36 متری برای این روستا زده خواهد شد و مناقصه آن را در هفته آینده برگزار خواهیم کرد‌.

امرایی اظهار داشت: 45 کیلومتر از جاده پلدختر به خرم‌آباد درگیر با رودخانه کشکان است که ساخت دیوار حائل برای این قسمت‌ها هزینه‌بر خواهد بود.

وی افزود: با بررسی‌های انجام‌ شده باید حداقل برای هشت کیلومتر از مسیر جاده پلدختر به خرم‌آباد در سال 99 دیوار حائل ساخته شود که 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر در فاز دوم هم بخواهیم 25 کیلومتر را ایجاد کنیم به بیش‌ از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید تأمین اعتبار شود.

معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: در هفت ماه گذشته 30کیلومتر از جاده خرم‌آباد به دهلیج به‌صورت چیپ سیل روکش  و 13 پل تخریب‌ شده شهرستان پلدختر هم بازسازی شده و بیش‌ از 30 پروژه هم در حال انجام است.

انتهای پیام/ 646/ح

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات