صدور ۲۰۰ کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی برای زندانیان لرستان

صدور ۲۰۰ کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی برای زندانیان لرستان
شناسه خبـر : ۱۹۵۹۳ پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

خرم‌آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از صدور بیش از ۲۰۰ کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی برای زندانیان لرستان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید امین قاسمی روز پنجشنبه در نشست با مدیرکل زندان‌های لرستان اظهار داشت: به منظور توانمندسازی زندانیان استان و همچنین ایجاد محیطی امن همراه با اشتغال برای آنان پس از خروج از ندامتگاه، با همکاری بنیاد تعاون زندانیان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی کردیم که در این راستا طی سال ۹۸ بیش از ۲۰۰ کارت مهارت حرفه آموزی نیز برای شرکت کنندگان در این دوره‌ها صادر شد.

وی با بیان اینکه این اداره کل آمادگی دارد با همکاری اداره کل زندان‌ها، سالجاری نیز در چند رشته صنایع دستی دوره‌های آموزشی را برای زندانیان برگزار کند، افزود: با توجه به برگزاری نمایشگاه و جشنواره‌های مختلف صنایع دستی در طول سال، می‌توان تولیدات زندانیان را در این نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی سطح استان عرضه کرد.

مدیرکل امور زندان‌های لرستان نیز در این نشست گفت: برخی از زندانیان استعدادهای بسیار خوبی در زمینه کار دستی و صنایع دستی دارند که در صورت تداوم کلاس‌های آموزشی می‌توان نسبت به ایجاد شغل برای آنان کارهایی انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چند کارگاه بنیاد تعاون زندانیان استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی تجهیز شده‌اند، بیان کرد: با برگزاری این دوره‌ها برای حدود ۷۰۰ زندانی شغل ایجاد خواهد شد.

منبع خبر: مهر

شرایط تبلیغات