/پیگیری پروژه/ آخرین وضعیت پل خبرساز؟

ایسنا/لرستان در سیل فروردین امسال ۹۰۰ دهنه پل در لرستان آسیب دید که در این بین انواع پل اعم از قدیم و جدید به چشم می‌خورد.

بیشتر این پل‌های تخریب‌شده، روستایی بود و هیچ‌کدام تلفات نداشت، اما یک پل در مسیر الشتر به خرم‌آباد بر اثر ریزش یک خانواده را داغدار کرد و با سقوط یک دستگاه خودروی تیبا به داخل رودخانه دو نفر مجروح و یک دختر ۱۲ ساله در دم فوت کرد.

این پل آبان ۹۵ به طول ۶۰ متر با پنج دهنه ۱۲ متری و چهار پایه از نوع طاقی‌سنگی در ۲۵ کیلومتری جاده خرم‌آباد به الشتر بر روی رودخانه کاکارضا ساخته شد و حرف‌وحدیث‌های زیادی پیرامون آن به گوش رسید و حتی دستگاه قضا برای برخورد با متخلفان ورود کرد.

بامداد ۱۷ مرداد ۹۸ بازهم این پل خبرساز شد و خودروی پراید خانواده سه نفره کرجی به دلیل بی‌اطلاعی از تخریب پل کاکارضا در رودخانه سقوط کرد و هر سه سرنشین فوت کردند.

به دنبال آن احداث دوباره پل کاکارضا در دستور کار قرار گرفت و اواخر شهریور این پروژه کلنگ‌زنی شد.

شریف خسروی، فرماندار سلسله در خصوص آخرین وضعیت این پروژه به ایسنا گفت: از روند کار با توجه به فصل سرما راضی هستیم و در حال حاضر ۱۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: ۳۶ میلیارد ریال این پروژه تخصیص داشته و تاکنون مشکل اعتبار نداشته است.

خسروی بیان کرد: طبق برنامه زمان‌بندی این پروژه باید یک‌ساله تکمیل شود و با توجه به روند کار خوشبین هستیم که این مهم طبق برنامه به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

مخابرات