ایجاد «کارخانه بازیافت مواد سمی» در الیگودرز صحت ندارد

محمد رضا صفی‌خانی رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان خبر مبنی بر احتمال ایجاد یک «کارخانه بازیافت زباله‌های سمی» در شهرستان الیگودرز که در فضای مجازی منتشر شده بود را تایید نکرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، طی روزهای اخیر مطلبی مبنی بر احتمال ایجاد یک «کارخانه بازیافت زباله‌های سمی» در شهرستان الیگودرز در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌هایی را در پی داشت.

محمد رضا صفی‌خانی رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان نیز در پی انتشار این مطلب امروز اینگونه واکنش نشان داد. مطالب مربوط به احتمال ایجاد کارخانه بازیافت زباله‌های سمی در الیگودرز که در فضای مجازی منتشر شد صحت ندارد و تنها یک درخواست برای جواز بازیافت پسماندهای پزشکی در حال بررسی است.

وی که صدور هرگونه مجوز برای دفن زباله‌های سمی را در حیطه اختیارات محیط زیست دانسته گفته برای بازیافت این مواد باید پس از استعلام و مجوزهای محیط زیست، اقدامات لازم توسط سازمان صنعت، معدن تجارت انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان که مطالب منتشر شده مبنی بر ایجاد کارخانه بازیافت مواد سمی در الیگودرز را تایید نکرده عنوان کرده که یک شرکت برای تاسیس واحد پایین دست صنایع نفت و گاز درخواست داده که این شرکت متقاضی بازیافت 13 قلم فرآورده نفتی، سه قلم تصفیه و بی ‌خطرسازی زباله‌های عفونی بوده که در صورت موافقت نهایی محیط زیست، سازمان نسبت به تامین مکان اجرای طرح تصمیم گیری می‌شود.

وی از موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با 13 قلم ماده مرتبط با استحصال سوخت، رنگ  و روغن خبر داده و مطرح کرده که برای بحث بازیافت و فرآوری محصولات مرتبط با پسماندهای پزشکی موافقتی صادر نشده است.

صفی‌خانی در نهایت تاکید کرده که در صورتی با صدور مجوز بازیافت و فرآوری این محصولات موافقت می شود که بر اساس قوانین محیط زیستی هیچگونه عوارض و عواقبی برای مردم و محیط زیست وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/642/ز

مخابرات