همکاری‌های پژوهشی دانشگاه لرستان با دستگاه‌های اجرایی استان گسترش می‌یابد

رئیس دانشگاه لرستان گفت: همکاری‌های پژوهشی دانشگاه لرستان با دستگاه‌های اجرایی استان در راستای کمک به رفع مشکلات جامعه گسترش پیدا می‌کند.

خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه و لزوم گسترش همکاری‌های آن، گفت: همکاری‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه لرستان با دستگاه‌های اجرایی استان در راستای کمک به رفع مشکلات و چالش‌ها باید گسترش یابد.

عزیزی اضافه کرد: انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی از جمله مباحث مهمی است که در سیاست‌های تشویقی و ارتقایی علمی-آموزشی دانشگاه لرستان لحاظ شده است. ناگفته نماند که در راستای هر چه کیفی‌تر شدن تصمیمات در این حوزه، از پیشنهادات صاحب نظران این بخش در دانشگاه لرستان نیز استقبال می‌کنیم چرا که خواهان گسترش و توسعه پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف پژوهشی و تحقیقاتی بالایی است و خوشبختانه، قرارداد‌های خوبی با سایر دستگاه‌های اجرایی استان در این زمینه منعقد شده که موجب بسط هرچه بیشتر نقش دانشگاهیان در رفع مشکلات استانی می‌شود.

عزیزی ابراز کرد: همواره در تلاشیم طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی و برونگرا را در همکاری مشترک دانشگاه و بخش‌های اجرایی و خصوصی استان اجرایی کنیم و به تقویت آن‌ها بپردازیم و هدف از آن، این است که دانشگاه لرستان، نقش مشاور علمی کارآمد و اثرگذار را برای دستگاه‌های اجرایی ایفا کند تا به رفع مشکلات جامعه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تقویت طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی، در سال جاری موفق شده ایم تعداد ۱۶ طرح پژوهشی و تحقیقاتی را به صورت همکاری مشترک با دستگاه‌های اجرایی استان مورد بررسی قرار دهیم.
مخابرات