لزوم همکاری اصناف لرستان در انجام آزمون دوره‌ای ترازوها

خرم‌آباد- مدیرکل استاندارد لرستان خواستار هماهنگی در انجام آزمون دوره‌ای ترازوهای مورد استفاده در واحدهای صنفی این استان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه قنبریان امروز سه شنبه در دیدار با رئیس اتاق اصناف مرکز لرستان با اشاره به تکالیف ذاتی و قانونی سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: به منظور نظارت و کالیبره وسایل سنجش، ترازوها و باسکول‌های مراکز عرضه و توزیع، سالی یک بار مورد آزمون و بررسی کارشناسان استاندارد قرار می‌گیرد که هدف از انجام آن، بررسی میزان فروشی وسایل سنجش است.

وی افزود: در حال حاضر یک آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده در زمین آزمون دوره‌ای وسایل سنجش، در استان مشغول به فعالیت است.

مدیرکل استاندارد لرستان تصریح کرد: با توجه به بند ۸ ماده ۶ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، ترویج سامانه بین المللی یکاها (SI) به عنوان سامانه رسمی اندازه شناسی قانونی در کشور و برسنجی (کالیبراسیون) وسایل سنجش، از مأموریت‌ها و وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است.

قنبریان خواستار هماهنگی در انجام آزمون دوره‌ای ترازوهای مورد استفاده در واحدهای صنفی شد و تاکید کرد: اصناف مربوطه نسبت به اتخاذ تمهیداتی برای بررسی صحت عملکرد ترازوها و رفع عدم انطباق‌های احتمالی اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان نیز در این دیدار بیان کرد: میزان فروشی ترازوها و جلوگیری از کم فروشی در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان است و همواره مورد تاکید است.

منوچهر اسبکوه گفت: از طریق اطلاع رسانی و تعامل با اتحادیه‌ها، مشکلات اجرای کنترل وسایل توزین در سطح شهرستان خرم آباد، قابل رفع است.

کد خبر 4825591
مخابرات