تسریع در طرح تحول سلامت در لرستان

ایسنا/لرستان استاندار لرستان از تسریع در طرح تحول سلامت در استان خبر داد.

دکتر خادمی و دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی، امروز به‌منظور پیگیری مشکلات زیرساختی بهداشت و درمان استان در دیداری مشترک با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت‌وگو کردند.

وی در این دیدار با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به وضعیت بهداشت و درمان لرستان، خواستار تسریع در برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان و تأمین اعتبارات لازم برای ارتقاء وضعیت سلامت عمومی و بهداشت استان شد.

استاندار لرستان با اشاره به طرح تحول سلامت در استان به‌ضرورت تأمین و نوسازی تجهیزات جدید، ایجاد کلینیک‌های تخصصی و بهسازی اورژانس بیمارستان‌ها اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان شد.

 در این نشست مشترک با وزیر بهداشت، دستورات دکتر نمکی برای مجوز خرید دستگاه آنژیوگرافی دوم مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی خرم‌آباد از محل هیات امنا ارزی صادر و در روند نهایی شدن قرار گرفت.

همچنین مجوز خرید دستگاه "ام آر آی" مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر خرم‌آباد از محل هیات امنا ارزی صادر شد.

دستور قرارگیری خرید دستگاه "سی تی آنژیو" نیز در مناقصه برای مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی خرم‌آباد صادر شد.

در این دیدار نیز دستور تخصیص اعتبار حمایتی برای تکمیل چند پروژه در دست ساخت، در شهرستان‌های مختلف استان از جمله بلوک‌های زایمانی، مراکز اورژانس، مراکز غربالگری سرطان و شیمی‌درمانی صادر شد.

همچنین دستور تخصیص اعتبار حمایتی برای تسریع روند ساخت بیمارستان "نیایش" خرم‌آباد، پرداخت معوقات پرسنل، پزشک خانواده و بدهی‌های دانشگاه از سوی وزیر بهداشت صادر شد.

انتهای پیام

مخابرات