اختصاص ۸۰ میلیارد اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش به لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش در اراضی جنگلی و مرتعی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها از جذب و اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش در سطح اراضی جنگلی و مرتعی استان خبر داد.

وی، گفت: زمین لغزش یکی از انواع مخرب فرسایش است که موجب ایجاد خسارت‌های مالی و جانی زیادی می‌شود و به همین منظور برنامه ریزی می‌شود که برای جلوگیری از زمین لغزش در سطح اراضی جنگلی و مرتعی استان، اعتبارات جذب شده در نقاط بحرانی طوری اجرا شود که بتوان تا حد زیادی از وقوع زمین لغزش در سطح اراضی ملی جلوگیری کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه دو میلیارد تومان به حوزه آبخیز «شول آباد» الیگودرز اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: در این حوزه ۳۲۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای و ۲۵۰ هکتار عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی اجرا خواهد شد.

نجفی، اعتبار زمین لغزش «سیمره» حوزه «چم مهر» پلدختر را نیز دو میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در این حوزه ۶۵۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای اجرا می‌شود.

وی در ادامه گریزی به حوزه آبخیز «قلعه گل زد» زد و اظهار داشت: ۴۵۰۰ متر مکعب عملیات سازه‌ای و ۱۰۰ هکتار عملیات بیولوژیکی و بیو مکانیکی برای کنترل زمین لغزش و کنترل ریزش‌های واریزه‌ای اختصاص داده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، تصریح کرد: دو میلیارد تومان برای زمین لغزش «لنج آباد» به منظور تثبیت زمین لغزش دورود که شامل ۶۸۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای است نیز اختصاص داده شده است.

کد خبر 4825338
مخابرات