۱۸۸ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در لرستان جان‌باختند

۱۸۸ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در لرستان جان‌باختند
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۵۴ دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از فوت ۱۸۸ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در این استان خبر داد.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، محمدرضا فارسی‌نژاد پیش‌ از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تعداد 188 نفر از شهروندان لرستانی از ابتدای امسال تاکنون بر اثر حوادث رانندگی جان‌باختند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود نیم درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: 22 نفر در تصادفات درون‌شهری، 151 نفر بر اثر تصادفات برون‌شهری، 14 نفر در جاده‌های روستایی و یک نفر نیز در سایر راه‌های لرستان جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با اشاره به آمار مصدومان ناشی از تصادفات در این استان عنوان کرد: 4622 مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی از ابتدای امسال تاکنون در مراکز پزشکی قانونی انجام شده‌است.

وی بیان کرد: 17 مورد غرق‌شدگی شهروندان لرستانی از ابتدای امسال تاکنون به ثبت رسیده‌است که از این تعداد 2 نفر زن و 15 نفر مرد بوده‌اند و نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 15 درصدی داشته است.

فارسی‌نژاد بیان کرد: بی‌توجهی به نکات ایمنی و عدم مراقبت‌های لازم از سوی خانواده‌ها باعث شده‌است که در فصل بهار و تابستان شاهد حوادث غرق‌شدگی بیشتری باشیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان ابراز کرد: شنا در مکان‌های غیرایمن، خطرات مرگباری را به‌دنبال دارد که لازم است خانواده‌ها در هنگام مسافرت به این موضوع توجه کنند.

فارسی‌نژاد گفت: هشت نفر از ابتدای امسال تاکنون به‌دلیل مصدومیت ناشی از گازگرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به مراکز پزشکی قانونی لرستان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، پنج  نفر مرد و بقیه زن هستند.

وی با بیان اینکه خطر گازگرفتگی سگ بسیار جدی است، افزود: بیشترین آمار گازگرفتگی سگ مربوط به خرم‌آباد با مراجعه شش نفر بوده و در شهرستان‌های سلسله و الیگودرز نیز هر کدام یک مورد گزارش شده‌است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با اشاره به موارد فوتی گازگرفتگی با سگ در این استان عنوان کرد: یک مورد فوتی (مرد) از مرکز لرستان برای معاینه جسد به سالن تشریح ارجاع داده شده‌است.

انتهای پیام/645/

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir