مردم لرستان در محرم و صفر نشان دادن ارادت به اهل بیت(ع) خاموش شدنی نیست

مردم لرستان در محرم و صفر نشان دادن ارادت به اهل بیت(ع) خاموش شدنی نیست
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۴۷ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۰

نماینده ولی فقیه در لرستان در پیامی گفت: مردم استان لرستان، که از دیرباز مهد ایمان، عشق و محبت و وفاداری به اسلام و اهل بیت «علیهم السلام» بوده است، در این ایام با اقامه عزای حسینی و حفظ شعائر مذهبی و برپایی مواکب اربعین نشان دادند که با وجود توطئه‌های دشمنان، عشق و ارادت به سالار شهیدان و عاشورا و اربعین حسینی خاموش شدنی نیست.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در خصوص برگزاری مواکب اربعین حسینی و مراسمات عزاداری محرم و صفر در استان لرستان پیامی به شرح زیر صادر کرد؛

«بسم الله الرحمن الرحیم»

سپاس و ستایش خداوندی را که منت نهاد، و ما را در مسیر انوار تابان هدایت اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین قرار داد.

سلام و تحیت بی‌پایان بر حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی و آل طاهرینش، هادیان امت، مروجان شریعت، و صاحبان شفاعت، که مودتشان طریق نجات و حُبشان راه کمال و سعادت است.

همواره محرم و صفر، و مکتب پر افتخار عاشورای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام» نسخه‌ بی بدیل و شفابخش و مسیر تضمین کننده‌ عزت، آزادگی و انسانیت است.

مردم شریف ایران اسلامی و استان لرستان، که از دیرباز مهد ایمان، عشق و محبت و وفاداری به اسلام و اهل بیت «علیهم السلام» بوده است، در این ایام با اقامه عزای حسینی و حفظ شعائر مذهبی و برپایی مواکب اربعین نشان دادند که با وجود توطئه‌های دشمنان، عشق و ارادت به سالار شهیدان و عاشورا و اربعین حسینی خاموش شدنی نیست، بلکه هر چه می‌گذرد عواطف انسانی و ایمانی را شعله‌ورتر، فهم و اندیشه آزاد اندیشان عالم را ناب تر و جوشش حق‌طلبی و عدالت خواهی آزادی خواهان عالم را بیشتر می‌کند.

امسال اربعین حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام» که با حضور ۲۵ میلیون زائر حسینی، و حضور انبوه و متراکم عزاداران در دهه آخر صفر در سراسر ایران اسلامی پرشور تر از سال‌های پیش برگزار گردید، این پیام را به عالم منتشر کرد که، مکتب نجات بخش سالار شهیدان روز به روز عالم گیرتر می شود و عشق به حسین ابن علی (ع) فراتر از همه‌ مرزهای عقیدتی، مذهبی و جغرافیائی است.

 لازم می‌دانم ضمن عرض تبریک حلول ماه ربیع الاول، از کلیه مردم شریف استان لرستان، خصوصاً نوجوانان و جوانان عزیز، هیئات مذهبی، مواکب حسینی در جای جای استان و کشور عراق، روحانیون و مبلغین و وعاظ محترم، ائمه جمعه و جماعات، ذاکران و مداحان، صاحبان حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرکه، دستگاه‌های خدماتی، امدادی و درمانی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و بسیج، ستاد عتبات عالیات، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی، فعالین حوزه رسانه، صدا و سیمای ملی و استانی، که زمینه برپایی و استفاده مردم از مجالس محرم و صفر و اربعین را فراهم کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

«سید احمد رضا شاهرخی»

پایان پیام/

منبع خبر:فارس

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir