آمریکا با تحریک اقوام و مسأله زن می‌خواهد به ایران ضربه بزند

آمریکا با تحریک اقوام و مسأله زن می‌خواهد به ایران ضربه بزند
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۴۰ جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آمریکا با تحریک اقوام و مذاهب مختلف و به عنوان حمایت از مسئله زن می‌خواهد به کشورهایی مانند ایران ضربه بزند.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌‌آباد با اشاره به اینکه قرآن کریم ما را به حیات طیبه فرا می‌خواند و حیات طیبه یعنی جامعه‌ای که دین، علم و عقل بر آن حاکم باشد، عنوان کرد: در جامعه‌ای که حیات طیبه باشد هم خواستنی‌های مادی و هم معنوی تامین است، در این جامعه دنیا مزرعه آخرت است یعنی هم دنیا را دارد هم از طریق دنیا به آخرت می‌رسد.

وی بیان کرد: کار مهمی که پیامبر انجام داد، این بود که فضای جامعه را به سمت ارزش‌های اسلامی، دوستی و مهربانی سوق بدهد، همین امر را هم در زندگی امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به سالروز شهادت امام رضا(ع) گفت: به واسطه امام رضا(ع) کشور ما از آفت‌های آسیب‌های مصون است.

  شاهرخی به ۲۹ شهریور سالروز بازگشایی مدارس و جشن شکوفه‌ها اشاره کرد و افزود: باید علم و دانش در کنار تعلیم و تربیت اخلاق و معنویت قرار بگیرد تا زندگی به سامان بشود.

وی خاطر نشان کرد: اگر علم باشد، اما اخلاق و معنویت نباشد، همین چیزی را که در نظام سلطه مشاهده می‌کنیم، خواهیم دید.

 خطیب جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه استقلال و پیشرفت کشور وابسته به تعلیم و تربیت است و آموزش و پرورش در این راستا نقش اساسی دارد، تاکید کرد: مسامحه، بی برنامگی و روزمرگی در نظام تعلیم و تربیت خسارت جبران ناپذیری را به دنبال دارد. 

شاهرخی گفت: دانش آموزان و دانشجویان دانشمندان، ادبا و مخترعان آینده کشور هستند، باید در این دوره مهم با برنامه‌ریزی دقیق به گونه‌ای عمل شود که خروجی نظام تعلیم و تربیتی استقلال، آزادی،پیشرفت، رفاه و حاکمیت دینی باشد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا در صدد بحران‌سازی در کشورهایی است که مسیر استقلال را در پیش گرفته‌اند، افزود: آمریکا با تحریک اقوام و مذاهب مختلف به عنوان حمایت از مسئله زن می‌خواهد به کشورهایی مانند ایران ضربه بزند.

خطیب جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: ماهیت ۲۰۰ ساله آمریکا بحران سازی از طریق دامن زدن به اغتشاشات، تفرقه، فتنه انگیزی، جنگ افروزی و تنش با کشورهای مرزی است.

شاهرخی تاکید کرد: اما دشمنان بدانند که نیروهای مسلح مقتدر، توانمند و دانا همچنین میلیون‌ها بسیجی صحنه را می‌شناسند.

وی با اشاره به اینکه قومیت‌ها و مذاهب این سرزمین پاسخشان را به شیطان بزرگ در سال ۷۷، ۸۸ و جنگ ترکیبی ۱۴۰۱ دادند، گفت: لازمه ایستادگی در مقابل شیطان بزرگ صبر و بصیرت است، جامعه ما باید بصیر و صبور باشد.

شاهرخی تاکید کرد: انقلابی‌ها، حزب‌اللهی‌ها، اساتید حوزه و دانشگاه و اصناف باید زنجیره صبر و بصیرت را محکم گره بزنند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که راه بصیرت را قطع کند، گفت: دشمن می‌خواهد با دروغ گویی پرچم جمهوری اسلامی ایران را با تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید خم کند.

خطیب جمعه خرم‌آباد بیان کرد: خودشان تروریست هستند، خطرناک‌ترین سلاح‌های کشتار جمعی را در اختیار دارند و ضد حقوق بشر هستند، اما ما را به عنوان تروریست معرفی می‌کنند.

شاهرخی گفت: آنها داعش ایجاد می‌کنند امکانات رسانه‌ای و مادی مورد نیاز داعش را تامین می‌کنند، اما به دروغ می‌گویند در سوریه برای از بین بردن داعش پایگاه زده‌ایم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه شیوه غربی‌ها دروغگویی است، افزود: یک دختر ایرانی کرد و اهل تسنن فوت می‌کند، تمام رسانه‌ها را به کار می‌گیرند که بگویند به دست نیروی انتظامی کشته است، در حالی که آمار کشته شدگان زن در فرانسه و آلمان بیش از صد نفر است.

 خطیب جمعه خرم‌آباد گفت: در مسئله حجاب دروغ آشکار می‌گویند، به شکلی که گویی اکثر بانوان حجاب را رعایت نمی‌کنند، باید با صبر و بصیرت مراقب باشیم.

پایان پیام/

منبع خبر:فارس

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir