جابه‌جایی ۳۰ هزار زائر اربعین با ناوگان جاده‌ای لرستان

جابه‌جایی ۳۰ هزار زائر اربعین با ناوگان جاده‌ای لرستان
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۳۲ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از جابه‌جایی حدود ۳۰ هزار زائر اربعین از طریق ناوگان جاده‌ای این استان خبر داد.

مرتضی شیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج خبر در خرم‌آباد، با اشاره به بازگشت زائران اربعین در لرستان، اظهار داشت: 10 هزار و 596 زائر اربعین از مبدأ مهران به مقصد این استان در 27 مرداد تا 21 شهریور 1402 جابه‌جا شده‌ است.

وی با بیان اینکه 782 سفر از مبدأ لرستان برای جابه‌جایی زائران اربعین به مقصد مهران انجام شده‌ است، افزود: تعداد 274 سفر با ناوگان اتوبوس‌رانی، 485 سفر با ناوگان مینی‌بوس‌رانی و 23 سفر از طریق خودروهای سواری کرایه در این استان انجام شده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با اشاره به افزایش جابه‌جایی زائران اربعین در این استان عنوان کرد: جابه‌جایی زائران اربعین از مبدأ لرستان به مهران نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش داشته‌ است.

وی بیان کرد: جابه‌جایی زائران اربعین لرستان با اتوبوس 39 درصد  افزایش، جابه‌جایی مسافران با مینی‌بوس 46 درصد افزایش و جابه‌جایی مسافران با سواری کرایه 46 درصد کاهش داشته‌ است.

وی با اشاره به آمار جابه‌جایی زائران اربعین لرستان در سال گذشته بیان کرد: 13 هزار و 534 زائر اربعین از مبدأ این استان به مرز مهران در بازه زمانی 27 مرداد تا 21 شهریور 1401 جابه‌جا شده‌ است.

شیروانی با اشاره به تعداد 661 سفر از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی لرستان برای جابه‌جایی زائران اربعین از مرز این استان به مهران در سال گذشته گفت: تعداد 203 سفر با ناوگان اتوبوس‌رانی، تعداد 395 سفر با ناوگان مینی‌بوس‌رانی و تعداد 63 سفر از طریق خودروهای سواری کرایه در لرستان انجام شده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان ابراز کرد: 10 هزار و 863 زائر اربعین از مبدأ این استان به مهران با ناوگان اتوبوس‌رانی، 8129 مسافر با ناوگان مینی‌بوس‌رانی و 89 مسافر با خودروهای سورای کرایه در طرح اربعین 1402 در این استان جابه‌جا شده‌ است.

شیروانی اظهار داشت: 19 هزار و 81 زائر اربعین لرستان از طریق ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای این استان در طرح اربعین 1402 از مبدأ لرستان به مهران جابه‌جا شده‌ است.

انتهای پیام/644/

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir