آمادگی بنیاد شهید برای واگذاری سهام برج‌های دوقلوی خرم‌آباد

آمادگی بنیاد شهید برای واگذاری سهام برج‌های دوقلوی خرم‌آباد
شناسه خبـر : ۱۲۰۴۹۴ سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: جلساتی برای تفاهم در واگذاری برج‌های دو قلوی خرم‌آباد برگزار شده و چون عمده سهام آن متعلق به شهرداری خرم‌آباد است، از سال گذشته در حال پیگیری هستیم که سهام خود را به‌شکلی به شهرداری واگذار کنیم.

به گزارش گروه استان‌ها موج خبر، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف از سفر دوم به لرستان پیگیری مصوبات سفر اول، اجرایی‌شدن مصوبات سفر رئیس‌جمهور و نظارت میدانی بر عملکرد بنیاد شهید این استان است، اظهار داشت: عملکرد استاندار لرستان و مجموعه مدیران وی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا در لرستان قابل قدردانی است.

وی با اشاره به تبدیل وضعیت جامعه ایثارگران، افزود: امور مربوط به تبدیل وضعیت 165 هزار نفر تمام شده است که از این مجموع تعداد 95 هزار نفر به‌طور کامل انجام شده و بقیه نیز در دست انجام است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور عنوان کرد: تبدیل وضعیت حق قانونی افراد جامعه ایثارگر است و کارگزینی دستگاه‌های اجرایی باید به این امر سرعت دهند.

وی با اشاره به هدف‌گذاری برای مسکن و اشتغال جامعه ایثارگران، بیان کرد: وضعیت استان‌ها در حوزه مسکن متفاوت است، برخی از استان‌ها مشکل مسکن ندارند و برخی استان‌ها نیز همچون لرستان دارای یک عقب‌ماندگی تاریخی عمیق هستند و تعداد افراد فاقد مسکن در جامعه ایثارگران این استان نسبت به جمعیت بسیار بالا است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه تأمین زمین اصلی‌ترین مسئله ما در لرستان است و باید زمین و منابع مالی آن از طریق تسهیلات بانکی است فراهم باشد، گفت: این تسهیلات سالانه در بخشنامه‌های بانک مرکزی دیده می‌شود، باید توان جذب آن را داشته باشیم و باید اداره راه‌وشهرسازی زمین را طبق قانون فراهم کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به کوهستانی‌بودن لرستان ابراز کرد: مشکل اصلی ما در این استان تأمین زمین است که در طرح جهش ملی مسکن همین مشکل وجود دارد و باید استاندار لرستان و مدیرکل راه‌وشهرسازی با رایز نی و پیگیری این موضوع را پیگیری کنند، اما این روند در حال حاضر مقداری کند است.

قاضی‌زاده هاشمی در ارتباط با برج‌های دوقلوی خرم‌آباد، اظهار داشت: جلساتی برای تفاهم در واگذاری این برج‌ها برگزار شده و چون بخشی از سهام آن متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران و عمده آن متعلق به شهرداری خرم‌آباد است از سال گذشته در حال پیگیری هستیم که سهام خود را به‌شکلی به شهرداری واگذار کنیم تا مدیریت را آن‌ها به‌عهده بگیرند و این طرح را به اتمام برسانند.

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir