دستیار رئیس جمهور: استانداران از ‌نخبگان بهره ببرند/ ورود مردم به تصمیم‌سازی‌های دولتی

دستیار رئیس جمهور: استانداران از ‌نخبگان بهره ببرند/ ورود مردم به تصمیم‌سازی‌های دولتی
شناسه خبـر : ۱۱۹۸۵۴ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

دستیار رئیس‌ جمهور در امر مردمی‌سازی دولت گفت: سازوکارهای ورود مردم به تصمیم‌سازی‌های دولتی باید پیگیری و از حضور نخبگان نیز استفاده شود.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، سید احمد عبودتیان صبح امروز در دهمین جلسه شورای اداری لرستان، اظهار داشت: امام خمینی(ره) در بهمن 1357 با پشتیبانی مردم انقلاب اسلامی را تشکیل داد و این انقلاب بزرگ‌ترین الگوی یک انقلاب مردمی است.

وی با اشاره به پیروزی جمهوری اسلامی در 12 فروردین 1358 افزود: امام خمینی(ره) در این روز پیام امامت امت و روز فتح و ظفر ملت را اعلام کرد.

دستیار رئیس‌ جمهور در امر مردمی‌سازی دولت با بیان اینکه 60 درصد زنان در دوران پیش از انقلاب بی‌سواد بودند، عنوان کرد: انقلاب اسلامی عزت و آبادانی را در مناطق مختلف کشور برقرار کرد.

وی با اشاره به نقش عظیم مردم در دوران دفاع مقدس بیان کرد: مادران شهید به‌عنوان میراث‌داران حضرت فاطمه(س) به الگوی امامت و وراثت حقه نائل آمده‌اند.

عبودتیان به مقبولیت شهید حاج قاسم سلیمانی در بین مردم اشاره کرد و گفت: 93 تا 97 درصد افکار عمومی در نظرسنجی‌ها نگاه مثبت خود را به این سردار اعلام کرده‌اند.

دستیار رئیس‌‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت تصریح کرد: رئیس‌جمهور دولت سیزدهم سه اقدام را برای مردمی‌سازی  در هنگام تنفیذ درخواست کردند و به سفرهای استانی و دیدار حضوری با مردم تأکید دارند.

عبودتیان با اشاره به پیگیری مصوبات مردمی اظهار داشت: سازوکارهای ورود مردم به تصمیم‌سازی‌های دولتی باید پیگیری و از حضور نخبگان نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان باید به نقش ورود مردم در تصمیم‌گیری‌ها واقف باشند، افزود: یک راه 80 کیلومتری در منطقه منارتپه استان گلستان با مشارکت مردم و با یاد شهید سلیمانی احداث شده است.

دستیار رئیس‌‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت عنوان کرد: 6 میلیارد تومان از 10 میلیارد تومان اعتبار احداث راه منطقه منارتپه توسط مردم جمع‌آوری و چهار میلیارد تومان دیگر توسط بنیاد علوی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه 97 نهاد مردم‌نهاد در ابتدای انقلاب داشته‌ایم و این مشارکت باید در همه زمینه‌ها باشد، بیان کرد: فلسفه مردمی‌سازی دولت تجدید عهد با اهداف اولیه انقلاب بوده و بسیج عصاره نهادهای انقلابی است.

عبودتیان با اشاره به اینکه توجه به گفتمان‌سازی در کشور ضروری است، گفت: دولتمردان باید متوجه الگوها با تراز انقلاب اسلامی باشند و همچنین ایجاد حلقه‌های میانی و رفع موانع قانونی در دستور کار قرار گیرد.

دستیار رئیس‌‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت با اشاره به پیگیری احداث راه‌آهن در لرستان تصریح کرد: این استان دارای بهترین اراضی مرغوب، بهترین منابع آبی و خاک حاصلخیز بوده و همچنین دارای نیروی انسانی کارآمد و هوشمند است.

اهتمام دولت سیزدهم مشارکت حداکثری مردم در امور است

عبودتیان همچنین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین هدف دولت سیزدهم این است که اهداف پنج گام انقلاب اسلامی را به ساماندهی برساند.

وی با اشاره به استقرار مردم‌سالاری دینی در کشور افزود: دولت سیزدهم در همه تصمیات اجرایی و نظارتی مردم را وارد میدان کرده است.

دستیار رئیس‌‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت عنوان کرد: بهترین نمود مشارکت مردم در زمان دفاع مقدس و تأسیس نهادهای انقلابی است و این رویداد باید در زمان حاضر نیز بازخوانی شود.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های نهادهای دولتی که توانایی استفاده از مشارکت‌های مردمی را داشته باشد باید شناسایی شود و باید این اقدام نیز در حوزه ‌ای مختلف تعمیم یابد.

عبودتیان با اشاره به حضور فعال مردم لرستان در فعالیت‌های اجتماعی گفت: مردم این استان در هنگام بحران‌ها پای کار هستند و نمونه بارز این اقدام در سیل پلدختر مشاهده شد.

انتهای پیام/

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir