۶۲۰فروشگاه لرستان آماده ارائه خدمات درطرح کالابرگ الکترونیک هستند

۶۲۰فروشگاه لرستان آماده ارائه خدمات درطرح کالابرگ الکترونیک هستند
شناسه خبـر : ۱۱۹۸۴۳ چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰

معاون استاندار لرستان گفت: ۶۲۰ فروشگاه استان آماده ارائه خدمات در قالب طرح کالابرگ الکترونیک هستند.

به گزارش خبرنگار موج خبر، سیروس ابراهیمی امروز سه شنبه در حاشیه وبینار بررسی آخرین وضعیت طرح هوشمندسازی آرد و نان و طرح کالا برگ الکترونیک، اظهار داشت: در زمینه کالابرگ الکترونیکی قرار است ۱۰ قلم از کالاهای اساسی توسط دولت به یارانه بگیران ارائه شود که این اقلام شامل شیر، ماست، پنیر، مرغ کشتار روز، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج است.

وی افزود: دولت برای این اقلام نرخ مصوب را تعیین کرده است و این به معنای پایین بودن قیمت آنها نسبت به نرخ بازار است و مردم می‌توانند به صورت دلخواه از این طرح استفاده کنند.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: به این منظور در سطح کشور ۲۳ هزار فروشگاه در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۶۲۰ فروشگاه در سطح استان لرستان در حال حاضر آماده خدمت رسانی هستند و مردم با مراجعه به فروشگاه‌های مذکور می‌توانند کالای مورد نیاز خود را به نرخ مصوب تهیه و ما به تفاوت قیمت را نسبت به نرخ روز از محل کارت یارانه‌ای که در اختیار دارند به فروشنده پرداخت کنند.

ابراهیمی در خصوص موضوع آرد و نان، اظهار داشت: طرح جدید آرد و نان در استان لرستان از ۳۰ بهمن ماه جاری همزمان با ۱۸ استان دیگر کلید خورده است که طی آن، خبازانی که آرد تحویل می‌گیرند باید تراکنش ۱۰ روزه حساب خود را که مربوط به ماه قبل است هر ۱۰ روز یک بار برای دریافت سهمیه ارائه دهند که این کار در استان لرستان در دو نوبت انجام شده و در این ۲۰ روز در نوبت اول ۴۱۲ تن آرد یعنی، پنج درصد و در ۱۰ روز دوم ۲۹۷ تن آرد یعنی سه و نیم درصد صرفه جویی داشته‌ایم و این به معنای جلوگیری از خروج غیرقانونی آرد از شبکه است.

وی با مفید دانستن این طرح، گفت: این روش کنترل شیوه بسیار خوبی است و با گذشت زمان میزان مصرف آرد، بهینه، واقعی و شفاف‌تر می‌شود.

منبع خبر:مهر

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir