لرستان می‌تواند قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور شود

لرستان می‌تواند قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور شود
شناسه خبـر : ۱۱۹۴۵۵ جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان می‌تواند قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور شود، گفت: دولت تسهیلات خوبی از بند الف تبصره ۱۸ برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای اختصاص داده است.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، صفدر نیازی عصر امروز در آیین بهره‌برداری از گلخانه هیدروپونیک روستای «پینه کوی رباط نمکی» خرم‌آباد با بیان اینکه سطح مفید این گلخانه 10 هزار و 270 متر مربع بوده است، اظهار داشت: 15 میلیارد تومان برای بهره‌برداری از این طرح هزینه شده است که 10 میلیارد تومان آن تسهیلات و پنج میلیارد تومان آورده سرمایه‌گذار بوده است.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت این گلخانه سال 1400 آغاز شده است، افزود: مدت زمان اجرای این پروژه یک سال بوده است.

معاون وزیر کشاورزی بیان کرد: در استان لرستان پروژه‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی اجرا شده است.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های دولت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای که با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور، در استان لرستان توسعه کشت‌های گلخانه‌ای می‌تواند این استان را به قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور تبدیل کند.

نیازی با بیان اینکه دولت تسهیلات خوبی از بند الف تبصره 18 برای توسعه کشت‌های گلخانه ای اختصاص داده است، افزود: پروژه‌های متعددی در این راستا تعریف و به بانک‌ها معرفی شده‌اند و به محض ابلاغ، عملیات اجرایی این پروژه‌ها با دریافت تسهیلات با سود 10 درصد آغاز می‌شود.

انتهای پیام/641/

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir